GeriFutbol Aziz Yıldırım tek kaldı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Aziz Yıldırım tek kaldı

Aziz Yıldırım tek kaldı
refid:20586151 ilişkili resim dosyası

Fenerbahçe Kulübü Seçimli Genel Kurulu, Ülker Sports Arena'da çoğunluğa bakılmaksızın gerçekleştirildi. Saat 10:30'da başlayan kongre, yaklaşık 5.5 saat sürdü. Başkan Aziz Yıldırım'ın mektubu okunurken, 2012 yılı bütçesi kabul edildi ve yönetime yüzde 15'lik halka arz yetkisi verildi.

2012 yılı için hazırlanan 144 milyon 500 bin liralık bütçe onaya sunuldu ve kabul edildi. Fenerbahçe Kulübü'nde Yönetim Kurulu faaliyetleri, Profesyonel Futbol A.Ş ve Denetleme Kurulu ibra edildi.

YÜZDE 15 YETKİSİ

Fenerbahçe Kulübü Genel Kurulu, Fenerbahçe Kulübü Sportif A.Ş'nin sermayesinin ilaveten ikinci bir yüzde 15'lik diliminin halka arzı için yönetim kuruluna yetki verdi.

AZİZ YILDIRIM'DAN MEKTUP

AZİZ YILMAZ TALEBİNE RET

Kulüpten ihraç edilen Aziz Yılmaz'ın durumu yeniden değerlendirilsin talebi reddedildi ve Aziz Yılmaz'ın 3 yıllık cezasının devamına karar verildi.

SEÇİM 10.00'DA BAŞLAYACAK

Fenerbahçe Uluslararası Spor Kompleksi Ülker Arena'da gerçekleştirilecek oy verme işlemi saat 10.00'da başlayıp, 17.00'de sona erecek. Toplam 20 sandıkta oy verme işlemi yapılacak seçimde, 11 bin 653 üyenin  oy kullanma hakkı bulunuyor.

Yüksek Divan Kurulu Başkanı Yüksel Günay, olağan genel kurulun  ilk gününde salona 3 bini aşkın üyenin geldiğini ifade etti.

MURAT ÇELİKEL ADAYLIKTAN ÇEKİLDİ, YILDIRIM TEK KALDI

'ÇAĞ ATLATAN BAŞKAN' SLAYTI - WEB TV

FOTOĞRAFLARLA FENERBAHÇE KONGRESİKongre salonunda 34 kupa

Aziz Yıldırım başkanlığında 3 yıldır görev yapan yönetim kurulu döneminde bütün branşlarda kazanılan toplam 34 kupa, kongrenin düzenlendiği salonda başkanlık divanı masası önünde sergilendi. Bu arada 29 yıl sonra kazanılan Türkiye Kupası en üstte yer aldı.

Kongre başkanlık divanına Talat Yılmaz'ın seçilmesiyle başlayan genel kurul toplantısında, şike davası nedeniyle tutuklu bulunan Aziz Yıldırım ve İlhan Ekşioğlu'nun dışında bütün yöneticiler genel kurulda hazır bulundu.

"Çağ atlatan Başkan Aziz Yıldırım"

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan toplantıda, "Çağ atlatan Başkan Aziz Yıldım" konulu slayt gösterimi yapıldı.

Talat Yılmaz: İşte 14 yılın faaliyeti

Video gösteriminin ardından konuşan Kongre Divan Başkanı Talat Yılmaz, 14 yılın bu görüntülerle en etkili bir şekilde anlatıldığını belirterek, "İşte 14 yılın faaliyeti" dedi.

Yılmaz'ın “Bu başarıları bize yaşatan yönetim kuruluna ve başkanımıza teşekkür ediyorum” demesi üzerine, kongre üyeleri yeniden ayağa kalkarak, yönetim kurulunu alkışladı. Yönetim kurulu üyeleri de ayağa kalkıp, alkışla karşılık verdi.

Özdemir: İyi ki Fenerbahçeliyiz

Yönetici Ali Yıldırım'ın Başkan Aziz Yıldırım'ın mesajını okumasının ardından kürsüye gelen Başkan Vekili Nihat Özdemir şunları söyledi: "19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı'nı kutluyoruz. Ulu Önder tarafından bu önemli günün gençlere armağan edilmesi, Atatürk'ün gençlere verdiği önemin en açık göstergesidir. Mustafa Kemal Atatürk'e bir kez daha teşekkür ediyoruz.

ÖZDEMİR: BİZE YAPILANLARIN HESABINI SORACAĞIZ

Sizlerle yeni salonumuz Fenerbahçe Ülker Arena'da buluşmanın gururunu yaşıyoruz. Yönetim kurulumuz, 2011 takvim yılı çalışmalarını tamamlayarak, seçimli olağan genel kurulda huzurunuza geldi. 3 Temmuz'dan itibaren Türk spor tarihinde eşi benzeri görülmemiş bir süreç yaşamaktayız. Bazı arkadaşlarımız tahliye edilmiş olsa da Başkan Aziz Yıldırım ve Asbaşkan İlhan Ekşoğlu halen tutuklu. Bu, camiamızı derinden yaralamaktadır. Dileğimiz arkadaşlarımızın bir an önce özgürlüklerine kavuşmasıdır. İnanıyoruz ki adalet eninde sonunda tecelli edecektir. Fenerbahçemiz için çalışmaya devam edeceklerdir.

Bu sezon kazanılan kupalar, taraftar-futbolcu-yönetimin birbirine kenetlenmesi sonucu olmuştur. Olumsuzluklara rağmen camiamız dik duruşunu bozmamıştır. Asırlık çınar olan kulübümüz, yarınlara güvenle bakmaya başlamıştır. Fenerbahçe'nin asıl gücü olan büyük Fenerbahçe taraftarına teşekkür etmek istiyorum. Fenerbahçemiz, hiç bir zaman hiç bir olayda yalnız kalmayacağını kanıtladı. Mağlubiyette, galibiyette her zaman kulübümüzün yanındayız. Bundan sonra yapmamız gereken bu güç ve inançla Fenerbahçe'yi daha ileriye götürecek adımları atmaktır. Kongre üyelerine sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz. İyi ki varsınız, iyi ki Fenerbahçeliyiz."

Yöneticileri alkışlattı

Nihat Özdemir, konuşmasının son bölümünde tüm yönetim kurulu üyelerine teşekkür ederken, kongre üyeleri de yöneticileri uzun süre alkışladı.

"Ali Koç, evini-çocuklarını-işini bir kenare koyarak vermiş olduğu değerli mesaisinden dolayı Fenerbahçe Kulübü kendisine borçludur ve hiç bir zaman bunları unutmayacaktır. Ali Yıldırım, geçen sene kazanmış olduğumuz şampiyonluk ve bu yıl da da çok uzun zamanlarını Samandıra'da geçirerek, her maça takım otobüsüyle gelmiş ve futbolcularla Samandıra'ya dönmüştür. Kendisine teşekkürü bir borç biliyoruz. Abdullah Kığılı, hepimize yaptığı ağabeylik ve Fenerium'daki başarısı nedeniyle teşekkür ediyoruz. Vedat Olcay, hem kulüpte geçirdiği zamanlar hem de bize yaptığı ağabeylik için teşekkür ediyoruz. Mithan Yenigün, dernek faaliyetlirini başarıyla yürüttü. Nihat Özbağ, tesislerimizin ayakta kalması ve yeni yeni tesislerdeki hizmetlerinden dolayı teşekkür ediyoruz. Serhat Çeçen ve Murat Özaydınlı, her iki arkadaşımız yaşadığımızın, en önemli konulardan bir, olan mali yükümlülüklerimizin yerine getirilmesinde çok önemli katkıları oldu. Cihan Kamer, bu zorlu süreçte bizleri en çok ilgilendiren konuların başında gelen UEFA, TFF, Kulüpler Birliği ve diğer ilişkiler içerisinde ben, Ali Koç ve Cihan Kamer'in yapmış olduğu çalışmalarsaN dolayı arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Ömer Temelli, seyirci-yönetim arasındaki gerekli köprüyü kurdu. Teşekkürü bir borç biliyorum. Hüseyin Topbaş, yaşı çok genç olmasına rağmen amatör şubeler ve futbol altyapısına baktığı dönemlerde kazanılan kupalarda önemli katkısı olmuştur. Hizmetlerinin devam etmesini diliyorum. Şekip Mosturoğlu, maalesef son 2 ayda aramıza katuılabildi. Katıldığı günden itibaren hukukla ilgili sorunlarımızda yine bizlere yön vermeye devam etti. Sağolsun, varolsun, Kalbimizdeki yeri ayrı. Semih Özsoy, kadınalr ve erkek basketbol tajkımalrımızda başarıdan başarıya koşmak içi elinden gelen mesaiyi kulübümüze sundu. Hakan Dinçay, kadın ve erkek voleybol takımlarımızın sorumlusu. Turan Şahin, eğitimcilik özelliğiyle değerli katkılar verdi. Geldik biricik kızımıza; Yasemin Merçil. 3 Temmuz'dan bu yana hukukçu kimliğiyle her gün Metris'e giderek, bizlerle olan ilişkiyi kurdu. Sağolsun, varolsun. İlhan Ekşioğlu, bizim önemli bir parçamız."

Günay: Tahvil ihracında yanlış yapıldı

Fenerbahçe Uluslararası Spor Kompleksi Ülker Arena'da yapılan kongrede söz alan Kulüp Yüksek Divan Kurulu Başkanı Yüksel Günay, bu yönetimden görevi bırakacak olanlara 'güle güle', gelenlere de 'hoş geldin' diyeceklerini belirterek, bazı tavsiyeleri olacağını söyledi. Genel kurulda mali raporlarla ilgili açıklamalar olduğunu belirten Günay, “Gelir hesaplarında beyanlar oldu. Temmuz ayında yapılacak Divan Kurulu toplantısına, denetleme kurulu, gelir ve giderlerle ilgili açıklayıcı notlarla gelsin. 400 milyon gelir var, nereden geliyor, onu söyleyeceksiniz. Bu eleştiri değil, tavsiyedir” dedi. Tahvil ihracında yanlış yapıldığını ileri süren Yüksel Günay, “100 milyon tahvil ihracında yanlış yapıldı. Bu konu önce genel kurula getirilmeli, buradan yetki alınarak yapılmalıydı. Vakit kısaysa Yüksek Divan Kurulu'na getirip, tavsiye kararı alıp, onu uygulayacaksın. Sportif AŞ, Fenerbahçe'nin malı. Oraya giden yönetim kurulu üyeleri, Fenerbahçe'den seçilmiş insanlar. Sizin adınıza borçlanma yapıyorlar. Bir hususu çok dikkatli takip ediyorum. Biz yaptık oldu, olmuyor. Tüzük buna yer vermiyor” diye konuştu. Yönetimden ayrılacağını açıklayan Nihat Özdemir'e hizmetlerinden dolayı teşekkür eden Yüksel Günay, “Diğer arkadaşlara da teşekkür ediyorum. Ama Sayın Özdemir, Yüksek Divan Kurulu'na ve başkanına teşekkür etmedi. Bu da beni üzdü” diyerek sözlerini tamamladı.

Küçük: Darağacında olsak bile son sözümüz Aziz Yıldırım olmalıdır

Fenerbahçe Kulübü eski yöneticisi Vefa Küçük, kongrede yaptığı konuşmada, "Sandık başına gittiğimizde darağacında olsak bile son sözümüz Aziz Yıldırım olmalıdır" dedi.

Vefa Küçük, şunları söyledi; 3 sene önce Mayıs 2009'da seçilen başkan ve yönetim kurulu 3 senelik süreç içinde ve de 3 Temmuz'dan bu yana sıknıtlıı dönemde kulübümüz dirayetli becerekli olarak yönettiler.

Kendilerine teşekkür ediyroum. Yönetim kurulumuzla birlikte yüksek divan kurulu başkanımıza da teşekkür ediyorum. 3 Temmuz'dan itibaren verdiği gayretli özverileri ve duayen bir Fenerbahçeli olarak katkılarından dolayı teşekkür ediyorum. Tüm branşlarda başarılı olan bir sezon geçirdik. bu branşlardaki şube kaptanlarına, sporcularının meyeveleri burada durmaktadır.

Değerli konrge üyeleri 3 Temmuz'da yaşadığımız sıkınıtlı ve kasvetli dönemde yargısız infazların yapıldığı dönemde bizler kenetlendik. Ben de sizler gibi başkanımıza ve yönetimimize destek verdim. Onların kulübümüzü yönetmelerinde bize karşı açılan mücadelenin karşısında durmak için destek vermemiz gerekiyordu. Ancak bugün geldiğimiz noktada verdiğim destek hiçbir beklentiye karşılık değildi. Benim böyle bir talebim olmadı. Bana da böyle talep gelmedi. Genel kuralda yönetimimizin 8 ay değil, 2015 mayıs ayına kadar bu yönetim ve başkanımızın yönetimi görevini sürdemesi gerektiğini ifade ettim. En son Nisan ayındaki divanda başkanımız Aziz Yıldırım'ın tek listeyle seçime girmesi gerektiğini vurgulamıştım. Bugün eğer bir başkan adayı varsa ben kongrelerde aday olmuş biri olarak başkanımız karşı karşıya yarışmış bir insan olarak bir dost ve ağabey tavsiyesi bu kongre hiçbir kongreye benzemez. 3 Temmuz'dan itibaren başkanımız adli istirahata gitti. Fenerbahçe başkanı ve unvanı vardı. Yarın sandığa gittiğimizde bu koltuğu koruyamazak, bu ay sonu tahliye olacağını umuyorum. Geldiği zaman o koltuğu ona veremeezsek bizlere ayıp olmayacak mı, o koltuğu korumak hepimizin görevidir. Başkanımız her zaman daracağında olsam bile son sözüm Fenerbahçe diyordu, bizim de sandık başına gittiğimde darağacında olsam bile son sözümüz Aziz Yıldırım olmalıdır. Hepinize saygılarımı sunuyorum."

Bir diğer eski yönetici Rahmi Eyüboğlu ise, "Fenerbahçe üzerinden topluma mesaj vermek isteyenler yanlış yapıyor" diye konuştu.

Rahmi Eyüboğlu'nun konuşması ise şöyle; Galatasaray maçı sonrası Fenerbahçe taraftarı kendi futbolcularını bağrına basacaktı, olay çıkarmayacaktı. Birlik ve beraberlik mesajı verecekti. Ama yaptırılmadı, özellikle tahrik edildi. Polis maç öncesi saat 6'dan sonra stada gelmek isteyenlere kombine olması ve bilet olmasına rağmen stada gelmesine izin vermediler. Daha maç öncesinde ne yapacaklarını belli ettiler. Kadınlar ve çocuk demeden biber gazı sıktılar. Yöneticilerimiz Ali Koç ve Semih Özsoy gazların içinde kaldılar, olay çıkmaması için mücadele ettiler. Ama ertesi gün benzin istasyonunda yakılmak istenen polis arabalarını izledik sadece. Basının ne kadar yanlı olduğunu gördük.

Olaylar nedeniyle 6 maç ceza verdiler. Ayıptır yahu. Fenerbahçe üzerinden topluma bir mesaj verilmek isteniyor. İyi düşünsünler Fenerbahçe, topluma bu ekip üzerinden mesaj verirse ne olacak arkadaşlar. Başkanımız bir Sevgiler Günü'nde seçilmişti. Eleştirebiliriz ama Aziz Yıldırım camia tarafından sevildiğini herkes biliyor. Bu tesadüf değil. Bundan sonra bir başkaldırı dönemi geleceğini düşünüyorum. 19 Mayıs Kadıköy'de yürüyüş olacak, tüm Fenerbahçeiller'i Fenerbahçe bayraklarıyla Kadıköy'de yürüyüşe katılmaya çağırıyorum. Biz orada olacağız."

Rahmi Eyüpoğlu yönetim kuruluna ise şu sözlerle seslendi; "Daha önceki kongrede halka arz yapıldığında başkanımız ayrıntılarıyla açıklamıştı. Yönetim kurulundan isteğim halka arza neden ihtiyaç duyuldu bunu açıklarsanız çok sevinirim."

Fenerbahçe Kulübü Kongre Üyesi Teoman Fanusçu da, "3 Temmuz Dünya Fenerbahçeliler Günü olarak kutlansın" dedi. Teoman Fanusçu, "Daha önceki kongrede Aziz Yıldırım'ın heykeli dikilmesi önerisinden bulundum. Ama bu önerimi geri alıyorum yeni bir önerim var. 19 Temmuz'da kutlanan Dünya Fenerbahçeliler Günü, 3 Temmuz'da kutlansın. (Aziz Yıldırım'ın gözaltına alındığı gün). Ayrıca kulübün tapulu arsasına bir abide yapalım. Atatürk ve Türkiye haritasının bulunduğu, Aziz Yıldırım, futbolcuları ve taraftarları, Fenerbahçe'nin tüm değerlerini yansıtacak bir abide olsun" şeklinde konuştu.

False