GeriFutbol Aziz Yıldırım 13 farklı telefonla görüştü
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Aziz Yıldırım 13 farklı telefonla görüştü

Aziz Yıldırım 13 farklı telefonla görüştü
refid:18173843 ilişkili resim dosyası

Futbolda şike soruşturması kapsamında gözaltına alınan F.Bahçe Başkanı Aziz Yıldırım ve kulübün üst düzey yöneticilerinin dosya kapsamında sadece “şike” yapmakla suçlandığı öğrenildi.

AZİZ YILDIRIM BÖYLE GÖZALTINA ALINDI / FOTO GALERİ

İŞTE O BULUŞMALAR

Hürriyet Gazetesi'nin haberine göre; Dosyadaki 15 farklı şike olayına adı karışan Yıldırım’ın, eski yöneticiler Saadettin Saran, Hakan Bilal Kutlualp ve Tahir Kıran’ın telefonlarını dinlettiği yönündeki iddiaların dosyada yer almadığı öğrenildi. Yıldırım ve ekibinin şike dışında herhangi bir suçla karşı karşıya olmadığı soruşturmada şüphelilerin sürekli cep telefonlarını değiştirdiği de tespit edildi.

Polis tümünü dinledi

Yaklaşık 50 şüpheli, 8 ay içinde 400’e yakın hat değiştirdi. Yıldırım da soruşturma süresince 13 farklı telefon numarasında görüşmelerini yaptı. Yıldırım’ın zaman zaman çevresindeki kişilere ait cep telefonlarıyla farklı isimleri aradığı da tespit edildi. Polis, mahkemeye başvurarak yeni numaralar için dinleme izni istedi.

AZİZ YILDIRIM POLİS ARACINA BÖYLE BİNDİRİLDİ / WEB TV

AZİZ YILDIRIM BÖYLE GÖZALTINA ALINDI / FOTO GALERİ

Türk adaletine güvenimiz tam

FENERBAHÇE Yönetim Kurulu, dün bir araya gelerek futbolda şike iddialarına yönelik soruşturma ile ilgili değerlendirme yaptı. Yönetim, kulübün internet sitesinde süreç ile ilgili şu açıklamada bulundu:
“Yönetimimiz ve tüm camiamızın Türk adaletine olan güveni tamdır. Bilgi kirliliği içerisinde, kulübümüz hakkında yanlış yorumlarda bulunmamak adına, kamuoyunun resmi makamlar ve kulübümüzün açıklamaları dışında hiçbir açıklama ya da yoruma itibar etmemesini önemle hatırlatırız.”

FENERBAHÇE KULÜP BİNASINDA DA ARAMA YAPILDI / WEB TV

İLHAN EKŞİOĞLU GÖZALTINA ALINDI

İlhan Ekşioğlu da gözaltına alındı

ŞİKE soruşturması çerçevesinde önceki gün Antalya Belek’teki otelinde arama yapılan ve polis fezlekesinde birçok kez ismi geçen Fenerbahçeli yönetici İlhan Ekşioğlu dün gözaltına alındı.

GÖZALTINA ALINAN İSİMLER

AZİZ YILDIRIM HASTANEYE BÖYLE GETİRİLDİ / WEB TV 

HASTANEDE AZİZ YILDIRIM İZDİHAMI / WEB TV 

YILDIRIM MUAYENE ODASINDA BÖYLE GÖRÜNTÜLENDİ / WEB TV 

AZİZ YILDIRIM İKİNCİ KEZ HASTANEDE / WEB TV 

False