"Nilüfer Pazvantoğlu" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Nilüfer Pazvantoğlu" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Nilüfer Pazvantoğlu

Az her zaman çoktur

Güzel görünmek için elimizden gelenin fazlasını yapıyoruz. Peki iyi mi yapıyoruz? Uzmanlara göre her şeyin azı ile daha etkili sonuçlar almak mümkün.

TEMİZLİK: Cildin kendini temiz hissetmesi, derinlemesine bir temizlik ile mümkün. Bunun için ihtiyacı, günde sadece iki kez arındırılması. Kullanılan ürünlerin dozu ve cilt tipine uygunluğu da önemli. Çok sık ve abartılı yapılan cilt temizliği, cildin koruyucu kalkanı olan hidrolipid tabakasına zarar veriyor. Akşam makyajınızı sildikten sonra yağ ve diğer kalıntıları bir jel yardımıyla temizleyin ve tonikle nemlendirin. Cildiniz çok yağlı olmadığı sürece sabahları yüzünüzü sadece suyla durulamanız yeterli.
PEELING VE MASKE: Her ikisi de cildin doğal bir parlaklığa kavuşmasını sağlıyor. Ancak uzmanlar, peeling uygulamasını haftada bir kez ile sınırlamak gerektiğinin altını çiziyor. Abartmanın tahrişlere neden olabileceğini belirtiyorlar. Peeling gibi yüz maskeleri de cildin fazla parlamasına neden olabiliyor. Bu yüzden destekleyici bakımlar, örneğin maskeler, ciltte önerilen süreden fazla kalmamalı.
SERUM VE KREMLER: Bize kalsa güzelliğimizden ödün vermemek adına her gün yeni bir tüp açabiliriz. Oysa cildimiz yeni bir bakıma alışmak için tam 28 güne gereksinim duyar. Bu yüzden kullandığınız kremleri sık sık değiştirmeyin. A ya da B vitamini içeren bileşenleri fazlaca sürmek cildin hassasiyetini artırıyor. Kremlerde bir bezelye tanesi büyüklüğünde, serumlarda ise bir pompa ile elinize gelen miktarda ürün bakımınız için yeterli olacaktır.

4 adımda gençleşin

Lymphobiony sistemi ile cildinize dört adımda gençliğini geri verebilirsiniz! 

Cildinizi toksinlerden arındırıyor, sıkılaştırıyor, hücresel elektroterapi uyguluyor, peeling ve soft lazer’le son noktayı koyuyor...
Lenf sistemini harekete geçiren “Lymphobiony” uygulaması, yüz ve boyun bölgesinde hücresel yenilenmeyi hızlandırıyor.
Cildinize dört adımda gençliğini geri veren Lymphobiony sisteminin tüm aşamalarını uzman Esin Kuru’dan öğrendik.
1. TOKSİNLERDEN ARININ: Titreşimli hücresel elektroterapi uygulamasıyla cildin yüzeyinde elektrolit hareketi oluşturuluyor. Bu sayede toksinlerin atılmasını sağlayan lenf sistemi harekete geçiriliyor.
2. PEELING’LE CİLDİNİZ PARLASIN: Ultrasonik titreşimler ile cilt fazla sebumdan, ölü hücrelerden, makyaj kalıntılarından ve siyah noktalardan tahriş olmadan arındırılıyor. Yüzey mikro-titreşimi, cildin keratin tabakasını soyuyor ve hücresel yenilenmeyi hızlandırıyor.
3. SIKI BİR CİLDİN SIRRI: Elektrotlar tarafından iletilen titreşimler, hücre akımlarıyla birleşiyor. Derinlerde birikmiş olan hücresel kütlenin ayrılması ve başlangıçtaki konumuna hareket etmesi sağlanıyor. Böylelikle ciltte yeniden şekillenme ve sıkılaşma gerçekleşiyor.
4. LAZERLE YENİLENİN: Lazer ışığı, hücrelerin çekirdeğini etkileyerek mitoz bölünmeyi tetikliyor. Hücre bölünmesiyle yeni hücreler elde ediliyor. Fibroblastları uyararak kolajen ve elastin liflerinin sentezini sağlıyor. Kırışıklıkların derinliklerinde azalma gözlenirken, cilt daha pürüzsüz ve genç bir görünüme kavuşuyor.

Bakım zamanı

- Gençleştirici cilt bakımına özel bir ‘diyafram masajı’ ile başlanıyor. Böylece vücuttaki su dolaşımı harekete geçiriliyor.
- Burada yapılan hareketler, cihaz ile iletilen enerjileri alması ve ulaştırması için vücudu hazırlıyor.
- Besinler ve kozmetik kullanımı ile oluşan aktif içerikleri cilde taşıyor. Aynı zamanda vücuttaki atıkların atılmasını sağlıyor.
- Bakım sırasında kullanılan iyon yüklü profesyonel kozmetik ürünleri, bakımın etkinliğini artırıyor.
- Yaklaşık 50 dakikalık bir uygulamanın sonunda gözle görülür etkileri görmek mümkün. Tek seans etkisini 10 gün sürdürüyor, belirgin sonuç için 5 seans uygulama yapılıyor.

EDİTÖRDEN

Sevdiğiniz tatlar cildinizle buluşsun

The Body Shop’ın yeni vücut spreyi serisi “Splash on Summer Beauty”, hafif ve doğal kokuları ile günün her saati ferahlamaya yardımcı oluyor. Ürünler; hindistancevizi, pembe greyfurt, çilek, satsuma, mango, vanilya ve shea olmak üzere yedi farklı aromayla serin bir yaz vaat ediyor.

Cildinizi nemlendirici kürelerle canlandırın

La Mer, yeni buluşu nemlendirici kürelerle “Moisturizing Soft Cream”in zengin fakat hafif dokusunu yarattı. Nemlendirici küreler, cildin güçlenmesine olanak sağlıyor. 

Aydınlık ve canlı bir görünüm

Benefit’in pratik setleri sayesinde ten makyajı en keyifli şekilde tamamlanıyor. ‘Light’, ‘medium’ ve ‘deep’ tonlarda sunulan setlerin içinde ışıltılı ve kusursuz bir cilde sahip olmak için gerekli tüm ürünler bulunuyor.

X