"Onur Baştürk" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Onur Baştürk" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Onur Baştürk

Ayşe Hatun’a ne oldu

Kış başında bekliyorduk, yaz geldi. Ve Ayşe Hatun Önal, bitmiş olduğu halde yeni albümünü bir plak şirketinden çıkartamadı.

Çünkü albümüne harcadığı prodüksiyon masrafları karşılansın istiyor Önal. Bu yüzden plak şirketlerinden çok para talep ediyor.

Ama galiba kimse de şu kıt kanaat ortamda böylesine yanaşmıyor.

Olan da o güzel albüme oluyor. Çünkü yedi ay önce filan dinlemiştim şarkıları ve albümün genel sound’una bayılmıştım.

O yüzdendir ısrarlıyım. Çıksa da Ayşe Hatun’un albümü, biraz hareketlense yaz diskoları....

Çeşme’de yeni sezon kıpırdanması

Sezonu kapatan Kokosh’un işletmecisi Ergun Yıldız’la karşılaştık geçenlerde.

Málum, Ferdi Özbeğen’li programlarıyla kış aylarını dolu dolu geçirmişti Kokosh. Şimdi Ergun Yıldız, geçen yaz olduğu gibi tekrar Çeşme Granada’nın başına geçiyor.

Sanırım, haziran başı gibi sezonu tamamen açacaklar burada.

Ergun yapacakları yeniliklerden bahsetti biraz. Mesela en büyük değişiklik, Salomanje’nin Granada içinde açılacak olması (Ekstra bilgi: Salomanje’nin İstanbul yazlığı dün gece Sortie içinde açıldı).

Granada’da geçen yıl olduğu gibi alaturka canlı müzik eğlencesi olmayacak. Onun yerine iddialı isimlerin Granada içinde konser vermesi düşünülüyor.

Hayır, bu isimler tabii ki Kenan Doğulu ya da Serdar Ortaç filan değil. Beyonce gibi büyük starların peşinde Granada’cılar. Ya da isim olmuş önemli dj’lerin.

Kısacası Granada, yanıbaşındaki meşhur Sole’yi bu yaz geçmek istiyor.

Çünkü Sole özellikle İzmirli gençlerin kuşatması altında olan bir mekan.

İşte bu alışkanlığı kırmak ve daha çok müşteri çekmek adına Granada atağa kalktı şimdilerde...

MFÖ’yü bilmem ama Madonna’ya değer

MFÖ’lü yazıyı yazarken, bu akşam (24 Mayıs oluyor) gideceğim Madonna konserinin bilet fiyatını düşündüm haliyle (evet, yine leylek havada görüldü ve hoop Los Angeles’a kondu Madonna müptezeli deli yürek).

Madonna’nın "Confessions" turnesinin L.A’deki bilet fiyatları 80 dolardan başlıyor ve 1000 dolara kadar çıkıyor, maşallah...

Benim biletim 155 dolarlık, mütevazı olanından yani. Ama yerim gıcır (sanırım öyle, bileti ayarlayan arkadaşımın yalancısıyım)

En öndeki VIP koltuklar tabii 1000 doları bile aşıyor.

Ama olsun bu atmosferi koklamak bile yeter.

Diyor ve koşturarak Inglewood’daki konser salonuna gidiyorum ben. Pazartesi burada konser izlenimleri olacak, en detaylısından. Onu da haber vereyim şimdiden.

Açıkhava biletleri pahalı mı?

Ebru Gazioğulları adlı okurum, bu yıl Açıkhava’daki konser biletlerinin çok yüksek olduğundan şikayet edip sormuş: "Yoksa biz eskiden daha mı zengindik?".

Ebru Hanım’ın gitmek istediği konser MFÖ’nün 30 Haziran tarihli konseri. 45 YTL’den başlayan MFÖ biletleri 65 YTL’ye kadar çıkıyor.

Kısacası, iyi bir yerde konser izlemek için 65 YTL’yi gözden çıkarmak gerekiyor.

Anadolu Yakası’nda oturanlar bu fiyata bir de gidiş-dönüş yol masrafını ekleyecek tabii.

Ve ortaya çıkan sonuç: Bir gecelik konser maliyeti ortalama 100 YTL’ye çıkıyor.

Normal mi değil mi? MFÖ için değer mi değmez mi? Ya da bu kadar pahalı olmak zorunda mı bilet fiyatları... Ebru Hanım gibi ben de konseri düzenleyenlerden yanıt bekliyorum.
X