"Aynı hataya düşmesinler"

Aynı hataya düşmesinler

38 yıl önce 7-0’lık Benfica hezimetini yaşayan Nevruz Şerif, F.Bahçelileri uyardı.38 yıl önce 7-0’lık Benfica hezimetini yaşayan Nevruz Şerif, F.Bahçelileri uyardı.“Benfica’yı yeterince ciddiye almamıştık, bedelini ağır ödedik. Bugünkü gibi hücum ağırlıklı oynuyorlardı. Sarı lacivertlilerin Portekiz’deki rövanşta çok dikkatli olması lazım.”

Haberin Devamı

UEFA Avrupa Ligi’nde Benfica’ya karşı Kadıköy’de alınan 1-0’lık galibiyetin rövanşında yarın Portekiz’de oynanacak maç öncesi, sarı lacivertli takımın eski oyuncusu Nevruz Şerif’ten uyarı geldi: “Futbolcu kardeşlerimiz bizim 38 yıl önce Şampiyon Kulüpler Ligi Kupası’nda düştüğümüz hataya düşmesinler. Portekiz’de maçı ve Benfica’yı çok ciddiye almamamızın bedelini 7-0 yenilerek ödedik. Portekizliler bugün olduğu gibi çok süratli oyuncuları vardı... İstanbul’daki rövanşta aldığımız 1-0’lık mağlubiyet ise teselliden öteye geçmedi” dedi.
Kritik maç öncesi Hürriyet’e konuşan TFF Futbol Gelişim Direktörlüğü’nde Bölgeler Sorumlusu olarak da görev yapan Nevruz Şerif şunları söyledi...

‘F.BAHÇE’DEKİ HENÜZ İKİNCİ MAÇIMDI’

O GÜNKÜ şartlarda hayat hikâyemin bir tarafıdır Benfica-F.Bahçe maçı. 17 Eylül 1975’te oynanan karşılaşma F.Bahçe’ye geldiğim yıl 2. maçımdı. İlk karşılaşmamı Bolu’ya karşı pazar günü oynarken, çarşamba Portekiz’de Benfica ile karşılaştık. Boluspor’u Cemil Turan’ın attığı golle 1-0 yendik.
O dönem hocamız Didi’ydi. Benfica maçından önce hiç oynamadığım halde Didi tarafından libero oynamam istendi. Orta sahada forvete dönük oynadım. Bana libero oynayacağım Necdet Diş tarafından aktarıldı, ona “Nasıl olacak bilmiyorum” yanıtını verdim. Necdet Abi, Ziya Şengül’den sonra Milli Takım ve F.Bahçe’de uzun yıllar libero oynayabileceğimi söyledi.

/images/100/0x0/55eb5d1ff018fbb8f8bc5255

Haberin Devamı

BENFİCA’YI SEYRETME İMKANIMIZ YOKTU’

PORTEKİZ  ekibi bize kötü takım diye empoze edildi. Benfica’yı seyretme imkanımız da yoktu o dönemler. Biz o günkü maça çıktığımızda takımı gözümüzde küçülterek sahaya çıktık ve 7–0‘lık mağlubiyet geldi; ve biz de şaşırdık nasıl oldu bu hezimet diye. İstanbul’daki rövanş maçında kendimizi toparlayarak 1-0 da olsa yendik.

Başbakan Erdoğan ile takım arkadaşıydık!

“Başbakan Erdoğan’la mahalleden arkadaşız. Başbakan santrfor oynardı, futbolu çok seven iyi bir Fenerbahçeli’dir...”

BAŞBAKAN Erdoğan’la mahalleden çocukluk arkadaşıyız. Bizim Erokspor diye çok şöhretli bir mahalle takımımız vardı. Başbakan santrfor oynardı. Sağ ayaktı ama iki ayağını da ayağında çok iyi kullanırdı. Sonra ben Şekerspor’a gittim ama Başbakan’ın siyasi hayatı ve geleceği daha farklıydı. Futbolculuk hayatını sürdürmeyi istemedi. Onun için kendi yolundan gitti. İyi ki de öyle yapmış.
Futbolu çok seviyor iyi bir Fenerbahçeli, Türkiye’nin futbolda çok ileri adımlar atmasını istediğini düşünüyorum. Bugün siyasi hayatı dışında futbolla da ilgilenecek zaman bulursa; inanıyorum ki ülke futboluna da çok katkı sağlayacaktır.

Fenerbahçe golü bulup  finale kalır

Haberin Devamı

BENFİCA’yı ciddiye alan bir F.Bahçe, Portekiz’de gol atıp UEFA Avrupa Ligi’nde finale kalma başarısı gösterir. Aykut Hoca takımı çok iyi toparladı.

Haberle ilgili daha fazlası: