GeriDiğer Ayı Yogi'ye adını veren beyzbol efsanesi Yogi Berra vefat etti
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  8
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Ayı Yogi'ye adını veren beyzbol efsanesi Yogi Berra vefat etti

Ayı Yogi'ye adını veren beyzbol efsanesi Yogi Berra vefat etti
refid:30146039-spot ilişkili resim dosyası
Abone Olgoogle-news

Dünyaca ünlü çizgi film karakteri "Ayı Yogi"nin esinlenmesinde pay sahibi olan ABD'li efsane beyzbol oyuncusu Yogi Berra, hayata gözlerini yumdu.


Yogi Berra Müzesi'nden yapılan açıklamada, beyzbol tarihinin en iyi top yakalayıcıları arasında kabul edilen Berra'nın 90 yaşında vefat ettiği belirtildi.

19 YILLIK KARİYERİNDE 13 ŞAMPİYONLUK YAŞADI
19 yıllık beyzbol kariyeri boyunca New York Yankees takımında oynayan ve 3 kez en değerli oyuncu (MVP) seçilen Yogi Berra, 13 kez de şampiyonluk sevinci yaşamıştı.

Ayı Yogiye adını veren beyzbol efsanesi Yogi Berra vefat etti

"BEN BİTTİ DEMEDEN BİTMEZ" SÖZÜNÜN SAHİBİ
Oyunculuğu döneminde kazandığı başarıların yanı sıra esprili kişiliğiyle beyzbolseverlerin takdirini toplayan Berra, "Ben bitti demeden bitmez" gibi spor literatürüne geçen deyimleriyle de tanınıyordu.

'YOGI' ADINI VERDİKLERİ İÇİN HAKARET DAVASI AÇMIŞTI
Amerikan animasyon şirketi Hanna Barbara'nın piyasaya sunduğu çizgi film karakteri "Ayı Yogi" ile isim benzerliği nedeniyle söz konusu şirkete hakaret davası açan Berra, daha sonra ise davasını geri çekmişti.

Berra, daha önce yaptığı açıklamada, bacak bacak üstüne atarak oturduğu sırada bir arkadaşının kendisini yoga yapan birisine benzettiği için "yogi" lakabını taktığını ve hoşuna gittiği için bu lakabı kullanmaya devam ettiğini söylemişti.
Ayı Yogiye adını veren beyzbol efsanesi Yogi Berra vefat etti

Ayı Yogi karakterinin en önemli özelliği beyzbolu çok sevmesiydi. Ayı Yogi'nin en yakın arkadaşı Boo-Boo, kız arkadaşı Ayı Cindy, düşmanı ise Ranger Smith...

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle