Zülfü Livaneli Londra’da konser verecek!

Güncelleme Tarihi:

Zülfü Livaneli Londra’da konser verecek
Oluşturulma Tarihi: Ağustos 05, 2022 10:22

Türk müzisyen, senarist, politikacı, yazar ve yönetmen Zülfü Livaneli, çok sesli müziğin dünyaca ünlü topluluklarından olan İngiliz Kraliyet Filarmoni Orkestrası (The Royal Philharmonic Orchestra) eşliğinde Londra’da konser verecek.

Haberin Devamı

DÜNYACA ünlü Royal Albert Hall salonunda Rengim Gökmen’in yöneteceği Kraliyet Filarmoni Orkestrasıyla 24 Kasım 2022 Perşembe günü konser verecek olan Zülfü Livaneli’ye solist Zeynep Halvası, Teyfik Rodos, Görkem Ezgi Yıldırım ve Betty Harlafti eşlik edecek.

Zülfü Livaneli Londra’da konser verecek

Sanatının 56’ncı yılını dolduran ve İngiltere’de çok sayıda konser veren Livaneli, bir açıklamasında, “Londra’da ilk konserim 1978 yılında City Hall’de gerçekleşmişti. Daha sonra çok konser yaptım. Londra Film Festivali’ne filimlerimle geldim. En son konserimizde Royal Theatre’de olmuştu. Londra’da çok dinleyicimiz olduğunu biliyorum. Onlarla buluşmak beni ve arkadaşlarımı memnun ediyor. Londra’nın dünyanın merkezlerinden birisi olduğunu ve her gelişinde buradaki değişimleri izliyorum, Burada her şey gayet güzel gidiyor. Londra çok sevdiğim bir şehir” demişti.

Haberin Devamı

Zülfü Livaneli Londra’da konser verecek

LİVANELİ’NİN AĞIR KONUKLARI OLDU
Livaneli’nin 2013 yılında Indigo O2 salonundaki konserinin izleyicileri arasında dönemin Londra Büyükelçisi Ünal Çeviköz, eşi Emel Çeviköz ile İngiltere’nin Türkiye Büyükelçisi, şimdiki İngiltere Dış İstihbarat Servisi MI6’nın başkanı Richard Moore ve eşi de yer aldı. 1999 yılı San Remo ‘En İyi Besteci’ ödülüne sahip Livaneli’nin pek çok eseri, Londra Senfoni Orkestrası, Joan Baez, Maria Farandouri, Maria del Mar Bonet, Jocelyn B. Smith, Leman Sam gibi onlarca yerli ve yabancı sanatçı ve topluluk tarafından yorumlandı. Zülfü Livaneli, müziği ile birçok ulusal ve uluslararası ödül sahibi. Kültür, sanat ve politika alanında Türkiye’nin önemli isimlerinden birisi olan sanatçı, 19 Mayıs 1997 tarihinde, Ankara Hipodrom meydanında verdiği konsere 500 bin kişinin katılmasıyla Türkiye’nin en büyük konserini gerçekleştirme ünvanını kazanmıştır.

Haberin Devamı

Zülfü Livaneli Londra’da konser verecek

 

 

Haberle ilgili daha fazlası: