GeriAvrupa YTB’den yurtdışındaki vatandaşlara moral konseri
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

YTB’den yurtdışındaki vatandaşlara moral konseri

YTB’den yurtdışındaki vatandaşlara moral konseri

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB), koronavirüs salgını nedeniyle yurtdışında evlerinde vakit geçiren Türk vatandaşları için Lübnanlı Piyanist Maan Hamadeh’in canlı performansını YouTube kanalından yayınlayacak.

YTB, Kovid-19 tedbirleri kapsamında sokağa çıkma yasağı ve karantina uygulanan ülkelerdeki Türk vatandaşları için internet üzerinden dijital moral konserleri vermeye devam ediyor. Kültür ve Turizm Bakanlığı ve YTB, salgın nedeniyle evde vakit geçiren Türk vatandaşlarını dijital yolla dünyaca ünlü sanatçılarla buluşturuyor. Bu kapsamda YTB, ‘Dünyadaki Türkler Evinizde’ mottosuyla internet üzerinden canlı konser programları düzenleniyor. Lübnanlı Piyanist Hamadeh’in, TSİ 18.00’de YTB’nin YouTube kanalı üzerinden canlı yayınlanacak konseri “https://youtube.com/yurtdisiturkler” linkinden takip edilebilecek.

‘DÜNYADAKİ TÜRKLER EVİNİZDE’
Almanya’daki genç yeteneklerden Mozart ödüllü Ali İnsan’la 17 Mart’ta başlayan dijital etkinliğe, 19 Mart’ta piyanist, aranjör ve söz yazarı Karsu Dönmez Hollanda’dan katılmıştı. ‘Dombra’ müziğiyle ünlenen Arslanbek Sultanbekov, dünyaca ünlü ilk Türk kadın neyzen Burcu Karadağ ve O Ses Türkiye Yarışmacısı Melisa Yıldırım da moral konserleri düzenlemişti.

False