Yayaların arasına dalan sürücü alkollü çıktı

Yayaların arasına dalan sürücü alkollü çıktı

Berlin’de dün yayaların arasına dalan ve 0.7 promil alkollü olduğu anlaşılan 24 yaşındaki Rafail A. adlı sürücü bugün serbest bırakıldı. Polis, sürücü hakkında trafiği tehlikeye sokmaktan soruşturma açtı. Kazaya karışan Mercedes cipin Estonya’da bir firma adına kayıtlı olduğu da polis tarafından verilen bilgiler arasında.

Haberin Devamı

SÜRCÜNÜN serbest bırakılmasıyla ilgili Bild’e açıklama yapan polis sözcüsü sürücünün tutuklanmasını gerektirecek bir durumun olmadığını ve Almanya’da sabit adresi bulunduğunu söyledi. Kentin önemli merkezlerinden Hardenbergplatz’da kullandığı ciple yayaların arasına dalan sürücü, altı kişiyi yaralamıştı. Yaralılardan üçünün durumu ağır. Üç yaralıdan birinin hayati tehlikesi bulunuyor. Hayatı tehlikesi olan yaralının cipin altında ezildiği belirtildi. Kimliği açıklanmayan yaralının komada olduğu kaydedildi

DÖRDÜ EVSİZ
Durumu ağır olan iki yaralı da yoğun bakımda tutuluyor. Hayati tehlikesi bulunan ile diğer iki ağır yaralının da evsiz ve sokakta yaşayanlar olduğu öğrenildi. Diğer üçü ise kazayı hafif yaralı atlattı. Hafif yaralılar arasında 57 yaşında bir kadın da bulunuyor. Altı yaralıdan dördünün sokakta yaşadığı ve evsiz olduğu da edinilen bilgiler arasında. Polis olayı gören çok sayıda kişinin şok geçirdiği bilgisini paylaştı.