GeriAvrupa Viyana’da ‘Bozkurt’ işareti yapan 4 Türk işinden oldu
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Viyana’da ‘Bozkurt’ işareti yapan 4 Türk işinden oldu

Viyana’da ‘Bozkurt’ işareti yapan 4 Türk işinden oldu
Abone Olgoogle-news

Viyana Belediyesi’nin şehir hatlarında çalışan 4 Türk otobüs şoförünün işlerine ‘Bozkurt’ işareti yaparken kaydedilmiş görüntüleri nedeniyle son verildi.

VİYANA Şehir Hatları (Wiener Linien) Sözcüsü Christoph Heshmatpour, basına yaptığı açıklamada, şehir hatlarına ait bir otobüs parkında kaydedildiği tespit edilen görüntülerdeki ‘Bozkurt’ işareti yapan 4 çalışanın işten çıkartıldığını söyledi. Heshmatpour, görüntülerde yer alan ancak Bozkurt işareti yapmayan diğer şoförlere ilişkin de soruşturmanın sürdüğünü dile getirdi. Dün, Viyana Şehir Hatları’nda otobüs şoförü olarak çalışan ve Türkiye kökenli oldukları anlaşılan iş üniformalı birkaç kişinin otobüs parkında bir mutfakta şakalaşırken Bozkurt işareti yaptıklarını gösteren görüntüler sosyal medyada yer almıştı.

AVUSTRUYA’DA 2019’DAN BERİ YASAK
Avusturya’da 1 Mart 2019’da ‘aşırıcılık ve siyasal İslam ile mücadele’ gerekçesiyle aralarında Bozkurt sembolünün de bulunduğu, çeşitli gruplara ait işaret ve sembollerin kamuya açık yerlerde kullanımını yasaklayan ‘Sembol Yasası’ yürürlüğe girmişti. Türk Dışişleri Bakanlığı başta olmak üzere Avusturya’da yaşayan Türk ve Müslümanların tepki gösterdiği sembol yasasına aykırı davranılması durumunda 4 bin Euro’ya kadar para veya bir ay hapis cezası öngörülüyor.


False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle