GeriAvrupa ‘Türkiye’ye gittiğimizde görüşmek istiyorum’
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

‘Türkiye’ye gittiğimizde görüşmek istiyorum’

‘Türkiye’ye gittiğimizde görüşmek istiyorum’

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a Almanya’dan yazdığı sevgi dolu mektupla gündeme gelen 9 yaşındaki Sena Duman, mektubunun okunmasının kendisini gururlandırdığını söyledi.

‘Türkiye’ye gittiğimizde görüşmek istiyorum’
ALMANYA’nın Kuzey Ren Vestfalya (KRV) eyaletindeki Gladbeck beldesinde yaşayan Sena Duman’ın babası Necati Duman, çocuklarının yurt dışında doğup büyümelerine rağmen ana vatan Türkiye ile çok güçlü bağları olduğunu ifade etti. Kızı Sena’nın Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı çok sevdiği için kendisine mektup yazmak istediğini ve bu mektubu Uluslararası Demokratlar Birliği (UID) aracılığıyla gönderdiklerini belirten Duman, şunları söyledi: “Cumhurbaşkanımızın mektubu okuması bizi çok gururlandırıp sevindirdi, kendisine teşekkür ediyoruz. Biz yurt dışında yaşayanlar olarak ana vatanımız Türkiye’yi çok seviyoruz. Ülkemizin son yıllarda kat ettiği yolları görüyoruz. Yaşadığımız ülkeyi de seviyoruz. Bizler iki ülke arasında köprü vazifesi görmeliyiz. Çocuklarımız da bu köprüden geçerek iki ülke arasındaki olumlu işlere öncülük yapmalı.”
‘SEN HİÇ ÜZÜLME’
Sena Duman da Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı çok sevdiğini ve mektubunu okuduğu için duygulanıp çok mutlu olduğunu ve gururlandığını belirtti. Yazdığı mektubu okuyan Sena Duman, “Sevgili Recep Tayyip Erdoğan, ben Sena Duman ve seni gerçekten çok ama çok seviyorum. Bence Türkiye, senin sayende bu kadar güzel oldu. Kardeşim Zeynep de seni çok seviyor. Bir de 4 ablam var. Onların da size çok selamı var. Sen hayatımda gördüğüm en iyi kişisin. Sen hiç üzülme, çünkü sen üzüldüğünde ben de çok üzülürüm” ifadelerine yer verdiğini söyledi. Mektubu çok özenerek yazdığını belirten Sena, “Dileğim, kardeşim Zeynep ile Türkiye’ye gittiğimiz zaman Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı ziyaret etmek” dedi.
ALTUN PAYLAŞMIŞTI
Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Twitter hesabından, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bir toplantı sırasında 9 yaşındaki Sena Duman’ın kendisine yazdığı mektubu okurken çekilmiş fotoğrafını paylaşarak, “9 yaşındaki Sena, Tayyip dedesine Almanya’dan sevgi dolu bir mektup yazmış. Kardeşi Zeynep’in de Tayyip dedesine olan sevgisinden bahsetmiş. Sena mektup yazar da Tayyip dedesi toplantı dahi olsa okumaz mı hiç? Hamdolsun 7’den 70’e herkesin gönlünde olan bir liderimiz var” ifadelerini kullanmıştı.
‘Türkiye’ye gittiğimizde görüşmek istiyorum’

 

False