Türk Toplumu Sanat Sergisi başvuruları başladı

Güncelleme Tarihi:

Türk Toplumu Sanat Sergisi başvuruları başladı
Oluşturulma Tarihi: Şubat 03, 2023 12:34

Londra Yunus Emre Enstitüsü (YEE Londra) ve Türkiye Cumhuriyeti Londra Başkonsolosluğu’nun organize ettiği Türk Toplumu Sanat Sergisi beşinci kez sanatseverleri buluşturuyor.

Haberin Devamı

İngiltere’de yaşayan sanatçıların üretkenliğini teşvik etmek, onları sanatseverlerle buluşturmak ve Türk toplumunun birliğini güçlendirmek amacıyla her yıl düzenlenen ‘Türk Toplumu Sanat Sergisi’ başvuruları devam ediyor. Pandemi tedbirleri sebebiyle son 2 yıldır çevrim içi gerçekleşen sergi bu yıl yeniden yüz yüze olarak Londra’nın merkezinde yer alan Yunus Emre Enstitüsü Galerisi’nde gerçekleşecek. Üstelik sanatçılara destek olmak ve tanınırlıklarını artırmak amacıyla bu yıl ilk kez dileyen sanatçılar eserlerini satışı sunabilecek. Geleneksel sanat dallarından fotoğrafa, dijital sanattan kısa film ve performanslara kadar çok geniş bir yelpazesi olan Türk Toplumu Sanat Sergisi, Birleşik Krallık’ta yaşayan tüm Türk sanatçılardan 15 Şubat 2023 tarihine kadar başvuru yapmalarını bekliyor. Sergilenecek eserler, aralarında Londra Başkonsolosu Bekir Utku Atahan ve YEE Londra Müdürü Dr. Mehmet Karakuş’un da bulunduğu önemli isimlerin yanı sıra İngiltere merkezli 5 değerli Türk sanatçıdan oluşan jüri tarafından seçilecek. Sergi, 6 Mart 2023 – 31 Mart 2023 tarihleri arasında Londra’nın merkezinde yer alan Yunus Emre Enstitüsü galerisinde ziyarete açık olacak.

Türk Toplumu Sanat Sergisi başvuruları başladı

Londra Başkonsolosu Bekir Utku Atahan
Türk Toplumu Sanat Sergisi başvuruları başladı
YEE Londra Müdürü Dr. Mehmet Karakuş

Haberin Devamı

SON BAŞVURU TARİHİ
Konu ile ilgili yapılan açıklamada, “Sergiye katılım için, sanatçılar eserlerini Londra Yunus Emre Enstitüsü web sitesi yeelondon.org.uk’de yer alan katılım şartlarına göre web sitesindeki başvuru formu ile 24 Şubat 2023 tarihine kadar Londra Yunus Emre Enstitüsü’ne teslim etmeleri gerekmektedir” denildi. Eser göndermek ve daha fazla bilgi almak için Londra Yunus Emre Enstitüsü web sitesini https://yeelondon.org.uk/2022/12/22/tcae2023/ linkinden ziyaret edebilir veya londra@yee.org.tr adresine e-posta gönderebilir.

BAKMADAN GEÇME!