Türk Koç’tan double double

Türk Koç’tan double double

Almanya’nın Baden Württemberg eyaletinde basketbol amatör kümede iki takım çalıştıran Bülent Veznikli, önemli bir başarının altına imza attı. Onsekiz yaşaltı ekibiyle Landesliga’da şampiyon olurken, erkek takımıyla Playoff grubunu ikinci tamamlayıp bir üst lige çıktı.

Haberin Devamı

Almanya'nın Baden Württemberg eyaletinde TSG Reutlingen külübünde basketbol antrenörlüğü yapan Bülent Veznikli, geride k

Türk Koç’tan double double
alan sezonda çalıştırdığı iki ekiple mutlu sona ulaşmayı başardı.

İlk olarak 18 yaşaltı takımıyla Landesliga’da şampiyonluk ipini göğüslerken, erkek ekibiyle de Bezirkliga’ya çıktı.

Türk Koç’tan double double


Geçtiğimiz sezon devraldığı 18. Yaşaltı takımıyla ilk senesinin çok zorlu geçtiğini belirten Veznikli, “Takım kadrosunda beş altı oyuncu vardı. Bir alt yaş ekibinden takviye yapıyorduk ama yeterli olmadı. Çok kötü bir sezon geçirdik. Yeni sezona yeni bir takımla başladık. Çocuklar bir altı yaş grubundan geldiler. Bu seviye ilk senelerinde çok önemli bir başarının altına imza attılar. İlk yarının başında kaybettiğimiz iki maçın ardından hiç mağlubiyet almadık” dedi.

Türk Koç’tan double double


Birkaç ay sonra başlayacak Oberliga Ligi'ne yükselme maçlarına hazırlandıkları belirten Veznikli, “Baden Württemberg eyaletinde gençler basketbol klasmanının en üst liginde Oberliga’da oynamak istiyoruz. Landesliga’da şampiyon olarak yükselme grubu maçlarında seri başı olmayı başardık. Umarım hedefimize ulaşırız” dedi.

Haberle ilgili daha fazlası: