GeriAvrupa 'Tobias'ın bütün bağlantıları araştırılacak'
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

'Tobias'ın bütün bağlantıları araştırılacak'

'Tobias'ın bütün bağlantıları araştırılacak'
Abone Olgoogle-news

Almanya Federal Başsavcısı Peter Frank, soruşturma kapsamında, Hanau’daki saldırı hakkında bilgisi olanların veya Tobias R’nin destekçilerinin bulunup bulunmadığının da araştırılacağını söyledi. Başbakanlık binasında saldırıyla ilgili açıklama yapan Frank, şunları söyledi:

Hanau’daki saldırıda 9 göçmen kökenli öldürüldü, 1’i ağır 6 kişi yaralandı. Saldırgan ise evinde annesiyle ölü bulundu. Saldırgan, kişisel internet sitesine video mesajları ve manifesto gibi bir görsel koymuş. Bunlar, karışık düşünceler ve absürt komplo teorilerinin yanında derin ırkçı fikirler içeriyor. Soruşturmanın hedefi, Hanau’daki saldırı hakkında bilgisi olanların veya destekçilerin olup olmadığını araştırmaktır. Hem Almanya’da hem ülke dışında saldırganın çevresinin ve ilişkili olduğu kişiler araştırılacak.”
Ölenlerin yakınlarına başsağlığı, yaralılara da acil şifa dileyen Frank, “Bu gece, uzun bir zaman hatırlarımızda kalacak” ifadesini kullandı.
Federal Başsavcılıktan yapılan yazılı açıklamada saldırıda hayatını kaybedenlerin 21 ila 44 yaşlarında olduğu, Tobias R.’nin ise sabıka kaydının bulunmadığı belirtildi.

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle