Tatil tartışması bitmiyor! Ordu görevlisi bile...

Tatil tartışması bitmiyor Ordu görevlisi bile...

Paskalya’dan bir gün önce tatil yapacağı Sylt Adası’na yakın bir yerdeki orduya ait dinleme ve keşif birliğini ziyaret eden, helikopterle yaptığı bu yolculukta oğlunu da yanında götüren Savunma Bakanı Christine Lambrecht hakkında yeni bir iddia daha ortaya atıldı.

Haberin Devamı

BILD gazetesi, Lambrecht’in tatil yapacağı yere yakın olduğu için Bramstedtlund’daki orduya ait dinleme ve keşif amaçlı ‘EloKaBtl 911’ birliğini ziyaret ettiğini kaydetti. Buranın, Christine Lambrecht’in tatil yapacağı Sylt Adası’na 21 km, yani arabayla en fazla yarım saat uzaklıkta olduğuna dikkat çekilen haberde, “Bayan Lambrecht bu dinleme yerinde ne işiniz vardı?” diye soruldu. Önceki savunma bakanlarına atıfta bulunan gazete, “Bakanın resmi ziyareti o kadar önemsiz ki, daha önceki savunma bakanları Kramp-Karrenbauer ve Ursula von der Leyen hiçbir zaman burayı ziyarete gitmedi” diye yazdı.

‘DOĞRU BİLGİ ALMAK İSTİYORSA...’
Bakanlığın resmi gezi için, “EloKaBtl 911, NATO’nun doğu kanadındaki krize yönelik şu anda güçlü operasyonel bir birliktir” gibi bir gerekçe gösterdiği belirtildi. Ancak, burasının sadece dinleme amaçlı olduğu ve asıl bilgilerin Rheinland-Pfalz eyaletindeki elektronik harp değerlendirme merkezine gittiği, analizlerin de burada yapıldığı kaydedildi. Bild gazetesi, Lambrecht’in doğru bilgi almak istiyorsa tatil bölgesine yakın keşif birliğini değil, Rheinland Pfalz eyaletindeki merkez üssü ziyaret etmesi gerektiğini ifade etti. İsmi açıklanmayan bir ordu yetkilisi, Savunma Bakanı Lambrecht’in buraya ziyaretini eleştirdi. Ordu görevlisi, “Savunma Bakanı’nın yaptığı ziyaret, herhangi bir Ulaştırma Bakanı’nın otoyol vergi sistemi hakkında bilgi almak için otoyoldaki bir kamerayı ziyaret etmesi kadar anlamlı” dedi.