GeriAvrupa ‘Somut tarih vermem sorumsuzluk olur’
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

‘Somut tarih vermem sorumsuzluk olur’

‘Somut tarih vermem sorumsuzluk olur’
Abone Olgoogle-news

Ev karantinasından çıkan Merkel, ilk iş olarak haftalık video mesajını yayınladı: “14 gün yapayalnız evde, dünyayla sadece telefon ve internet üzerinden bağlantı hiç kolay olmadı” dedi ve herkesi 2 metre mesafeyi korumaya, paskalyada da evde kalmaya çağırdı.

“Yalnızlığın, tek başına karantina altında kalmanın ne kadar zor olduğunu şimdi çok iyi anlıyorum” sözleriyle konuşmasına başlayan Başbakan Merkel, “Karantinadan çıkıp bugün size başbakanlıktan seslenebildiğim için mutluyum. Ev karantinam bitti ve iyiyim” dedi. ‘Bu önlemler daha ne kadar sürecek’ diyenleri de çok iyi anladığını belirten Merkel, “Bugün size somut bir tarih vermem sorumsuzluk olur” diye konuştu.

PASKALYA’DA EVDE KALIN
Başbakan Merkel gelecek hafta başlayacak olan dini paskalya tatili nedeniyle herkesi çok daha dikkatli olmaya çağırdı ve bu yıl paskalyanın da korona krizi nedeniyle farklı geçmek zorunda olduğunu vurguladı. Paskalyada insanların kiliseye gidemeyeceğini, yakınlarını ziyaret edemeyeceğini belirten Merkel, bu vesileyle Almanya’da ibadetevlerine gidemeyen müslümanları, yahudileri ve başka inançtan insanları da düşündüğünü kaydetti. Merkel herkesi kurallara uymaya çağırdı ve “Ne olur ciddiye alın! Bu paskalya bayramında Almanya içinde kısa mesafeli bile olsa seyahat etmeyin, göllere, dağlara çıkmayın, yakınlarınızı ziyaret etmeyin. Maske takıyor olsanız bile mesafe bırakmayı asla ihmal etmeyin, en iyi korunma yöntemi bu” dedi.

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle