GeriAvrupa Schumacher sergisi açıldı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Schumacher sergisi açıldı

Schumacher sergisi açıldı

Formula 1 pilotu Michael Schumacher'in sergisi açıldı. Marburg'daki serginin açılışına ünlü pilotun eşi, iki çocuğu ve anne ile babası yer aldı. Kardeşi Ralf schumacher'in yer almadığı sergide Schumacher'in hayatından kesintiler yer alıyor.

Formula 1'in ünlü Alman pilotu Michael Schumacher'in yaşantısından kesintilerin yer aldığı sergi açıldı.

Hessen Eyaleti'nin Marburg kentindeki sergi, 47 yaşındaki ünlü pilotun

Schumacher sergisi açıldı

Formula 1 yarışlarındaki tarihine ışık tutuyor.

Serginin açılışına Schumacher'in annesi, babası, iki çocuğu ve eşi de atıldı. Kendisi gibi Formla 1 pilotu olan kardeşi Ralf Schumacher ise serginin açılışında katılan davetliler arasında yoktu.

Schumacher sergisi açıldı


PERFORMANSINI HATIRLATACAK

Serginin açılışında konuşan Schumacher'in menajeri Sabine Kehm, Schumacher'in eksikliğini her zaman hissettiklerini belirtirken “Elbette Schumacher'in eksikliğini bugün olduğu gibi her zaman hissediyoruz. Ancak olanları değiştiremeyiz. Sabırla bekleyip ona destek olmak zorundayız. Bir gün aramızda olacağını umut etmeliyiz. Bu sergi Schumacher'in Benetton, Ferari ve Mercedes otomobilleriyle gösterdiği performansın hatırlanmasına yardımcı olacaktır. Schumacher Formula 1 tarihinin en başarılı sürücüsü. Büyük bir efsanenin burada olmaması üzücü. Yarış onun için hayatın anlamıydı. Biz de hayatın anlamını sürdürmeye çalışıyoruz” dedi.

Schumacher sergisi açıldı


SPONSORUNUN BİNASINDA

Fransa Alplerin'de 29 Aralık 2013'te geçirdiği kaza sonucunda ağır yaralanan Michael Schumacher'in ve ailesinin yanında hep duran ve onlar adına açıklamalarda bulunan Kehm, ünlü pilotun sağlığıyla ilgili bilgi ise vermedi.

Son 20 yıldır Schumacher'i sponsorluk yapan DVAG binasında açılan sergide, Schumacher'in zafer sevinci, göz yaşları, hayranları, yarışmalar sırasındaki anıları ve otomobiller yer alıyor.

Schumacher sergisi açıldı


False