Schröder arabuluculuk yapsın

Güncelleme Tarihi:

Schröder arabuluculuk yapsın
Oluşturulma Tarihi: Ağustos 04, 2022 10:19

Almanya’da çeşitli çevreler ve politikacılar, “Putin dostu” olarak bilinen Almanya eski Başbakanı Gerhard Schröder’e ateş püskürürken, Almanların yarıdan fazlasının Rusya’nın Ukrayna’da sürdürdüğü savaşa son vermesi için Schröder’in arabulucu olarak devreye girmesinden yana olduğu belirlendi.

Haberin Devamı

HAFTALIK Stern dergisi ile özel televizyon kanallarından RTL ve ntv adına yapılan son kamuoyu yoklamasında, Almanların yüzde 57’sinin hem savaşın sonlandırılması hem de Almanya’ya Rusya’dan doğal gaz akışının sürmesi için Schröder’in arabuluculuk rolü üstlenmesine destek verdiği saptandı. Almanların yüzde 36’sının ise buna karşı olduğu ortaya çıktı. Aynı kamuoyu yoklamasında Almanların sadece 22’sinin Schröder’in iyi ilişkilerini kullanarak Putin’i ‘yola getirebileceği’ görüşünü paylaştığı da belirlendi. Almanların yüzde 64’ünün ise Schröder’in Putin’i ikna edeceğini düşünmediği kaydedildi.
Öte yandan SPD üyelerinin yüzde 49’unun Putin ile yakın ilişkileri nedeniyle bir dönem SPD Genel Başkanı olarak da görev yapan Gerhard Schröder’in partiden ihracına destek verdiği, yüzde 39’unun ise böyle bir adımı yanlış bulduğu saptandı.

Schröder arabuluculuk yapsın