GeriAvrupa Savcılıktan Beate Zschaepe'ye red
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Savcılıktan Beate Zschaepe'ye red

Savcılıktan Beate Zschaepe'ye red
refid:29677275 ilişkili resim dosyası

Münih savcılığı NSU davasının başsanığı Beate Zschaepe'nin avukatlarına suç duyurusunu reddetti.

Seri cinayetler, bombalı saldırı ve banka soygunlarından yargılanan NSU davasının başsanığı Zschaepe hedefine ulaşamadı.

Münih Savcılığı, Zschaepe'nin üç avukatı hakkında meslek sırrını ihlal suçundan soruşturma açılması talebini reddetti. Zschaepe üç avukatının görevden azledilmesini istiyor.

Zschaepe ile ilgili şok iddia


Mahkemenin red kararı üzerine Zschaepe bu seferde savcılığa suç duyurusunda bulunmuştu. Zschaepe suç duyurusuna gerekçe olarak, avukatlarının mahkeme başkanına “Zschaepe konuşmak istese konuşurdu. Biz engel olmadık” diyerek bilgi sızdırdığını iddia ediyor.

Münih savcılığı dilekçede bir suç unsuru bulunmadığını ve mahkemeye sanık hakkında bilgi gelmediğini belirterek, üç avukat hakkında soruşturma açılma talebini reddetti.

DAVAYA DEVAM

Duruşmaya bugün de devam edildi. Bugünkü duruşmada tanık olarak Brandenburg Eyaleti istihbarat elemanı dinlendi. İstihbarat elemanının yanında hatırlamak için getirdim dediği dosyaya mahkeme el koydu. Kapşon ve perukla mahkemeye gelen tanık, sorulara ya hatırlamıyorum dedi ya da çelişkili cevaplar verdi.

False