Sarayda Türk Günü coşkusu

Güncelleme Tarihi:

Sarayda Türk Günü coşkusu
Oluşturulma Tarihi: Temmuz 08, 2019 13:26

Türk Sivil Toplum kuruluşları, Baden Müzesi ve Karlsruhe Başkonsolosluğu’nun katkılarıyla düzenlenen 11. Türk Günleri, Muhsin Omurca’dan kabera gösterisi, Atatürk’ün Avrupa gezisi resim sergisi, Somuncu Baba film gösterisi, Karagöz ve Hacivat oyunu ile Pforzheim Klasik Türk Musikisi Topluluğu konserleriyle coşkulu şekilde kutlandı.

Haberin Devamı

ALMANYA’NIN Baden bölgesi, Türk sivil toplum kuruluşları tarafından, Baden Müzesi ve Karlsruhe Başkonsolosluğu’nun katkılarıyla düzenlenen 11. Türk Günleri, Karlsruhe Sarayı ve bahçesinde zengin içerikli etkinliklerle kutlandı.

Sarayda Türk Günü coşkusu
Karlsruhe Başkonsolosu Nevzat Arslan, Karlsruhe Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Frank Mentrup, Baden Müzesi Prof. Dr. Eckart Köhne ile birlikte 12 bin Türk ve Almanın katıldığı Türk Günleri’nde, sanatçı Şimşek Doğan ve ekibi, Stuttartlı Folklör Grubu ‘SUTHOT’ ile Zakkum Konseri büyük beğeni topladı.

Sarayda Türk Günü coşkusu
TÜRK YEMEKLERİ İKRAM EDİLDİ
Muhsin Omurca’yla kabera gösterisi ve Atatürk’ün Avrupa gezisi resim sergisi, Somuncu Baba film gösterisi, Pforzheim Klasik Türk Musikisi Topluluğu Konseri, Karagöz ve Hacivat gölge oyunları da Türk Almanların büyük ilgisini çekti.

Haberin Devamı

Sarayda Türk Günü coşkusu

Etkinlik çerçevesinde düzenlenen açık oturumda ise Dr. Ahmet Ertekin’in moderatörlüğü ile Baden Müzesi’nden Ayla Toprakcı, Kilise yöneticisi Dr. Elisabeth Hartlieb, Belediye Başkanı Frank Mentrup, Almanya Türk Toplumu Başkanı Gökay Sofuoğlu, Annette Hagenunger ve Innsburck Üniversitesi’nden Dr. Erol Yıldız ‘Kültürel etkileşimi’ konuştu.

Sarayda Türk Günü coşkusu

Karlsruhe Türk Kültür Merkezi’nin leziz Türk yemekleri ise katılımcılara ikram edildi.

Sarayda Türk Günü coşkusu