GeriAvrupa Şampiyona nazar değdi!
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Şampiyona nazar değdi!

Şampiyona nazar değdi!

Bu yıl ağustos ve eylül aylarında Tokyo’da yapılacak Paralimpik olimpiyatlarda Alman milli takımı adına yarışacak olan atlet Ali Laçin’e nazar değdi.

Antrenmanda kolu kırılan Ali, olimpiyatlara katılabilmek için ameliyat oldu. Ali Laçin, olimpiyatlarda 200 metre koşusunun yanı sıra uzun atlamada da madalya için mücadele edecek. Yaşadığı talihsizliği anlatan Ali Laçin, “Antrenmanlarda sıkça düşeriz. Düşerken sakatlanmamak için belli teknikle düşüyoruz. 29 Nisan’da antrenman sirasinda protezim takılınca düştüm ve kolumun üzerinde yuvarlanarak darbeyi hafifletmek istedim. Ancak kolum altta kaldi. İlk başta kırık olduğunu anlamadım. Ancak sonra hastanede röntgen çekilince kırık olduğu anlaşıldı” dedi.

Şampiyona nazar değdi
Yaşadığı kazanın olimpiyatlara hazırlanırken önemli bir zaman kaybına yol açacağını belirten Ali, yine de pes etmeyeceğini belirterek, “Doktorlar en hızlı ameliyatla iyileşebileceğimi söyledi. Bunun üzerine vakit kaybetmeden ameliyat oldum. 3 gün sonra da hastaneden çıktım. Şimdi fizyoterapi ve kas gelişimi için fitness çalışması yapıyorum. Tek isteğim en kısa zamanda koşulara başlamak. Haziran ayında Polonya’da Avrupa Şampiyonası var. Şampiyonada şansımı denemek istiyorum. Ne durumda olduğumu görmek için iyi bir fırsat” dedi.

Ali Laçin geçtiğimiz yıl Berlin’de düzenlenen 27. Spor festivalinde 100 metre koşuda 12,73 saniye koşusuyla dünya rekoru kırmıştı. Genç sporcu, ilk derecesini 2016’da Avrupa Şampiyonasında beşinci olarak elde etti. 2018’de Berlin’de yapılan Avrupa Şampiyonasında ise 200 metrede Avrupa ikincisi oldu. 2019’da Dubai’de yapılan Dünya şampiyonasında üçüncü gelerek bronz madalya kazandı. Aynı şampiyonada uzun atlamada 9.sıraya yerleşti.

False