GeriAvrupa Sadece Düsseldorf’ta 1 milyon izmarit yere atılıyor
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Sadece Düsseldorf’ta 1 milyon izmarit yere atılıyor

Sadece Düsseldorf’ta 1 milyon izmarit yere atılıyor
Abone Olgoogle-news

RhineCleanUp girişiminin verilerine göre sadece Düsseldorf’a günde yaklaşık bir milyon sigara izmariti yere atılıyor. Girişim, ‘İzmarit Toplama Günü’nde kent merkezi ile Ren Nehri ve çevresinde sigara izmariti topladı.

SİGARA tiryakileri, yüklü para cezalarına rağmen içtikleri sigaranın izmaritini yere atmaktan vazgeçmiyor. Düsseldorf’daki RhineCleanUp girişiminin verilerine göre sadece bu şehirde günde yaklaşık 1 milyon sigara izmariti yere atılıyor. Bir sigara izmariti 40 litre yeraltı suyunu kirletirken, yine bir sigara izmaritinden çevreye altı miligram nikotin karışıyor.
RhineCleanUp girişimi, sigara izmaritinin çevreye verdiği zararlar hakkında insanları bilinçlendirmek için her yıl ‘İzmarit Toplama Günü’ düzenliyor. Girişim bu yıl da yüzlerce kişinin katılımıyla ‘İzmaritsiz Şehir’ sloganıyla kent merkezi ile Ren Nehri ve çevresinde sigara izmariti topladı. İnsanların, izmaritin zararları konusunda yeterince bilgiye sahip olmadıklarını belirten girişimin sözcüsü Ingo Lentz, “Zararlarını bilirlerse düşünmeden yere atmazlar” dedi.

False