O vicdansız yakalandı!

O vicdansız yakalandı

Ludwigsburg’da SMA hastası Berinay bebek için başlatılan bağış kampanyasında bir döner büfesine bırakılan bağış kumbarasını çalan hırsız yakalandı.

Haberin Devamı

Ludwigsburg Polisi Sözcüsü Yvonne Schaechtele, zanlının kamera kayıtlarından tespit edildiğini belirtirken, “Zanlı olay yeri yakınında yine aynı mekân sahibine ait başka bir dükkânda görüldü. Onu tanıyan dükkân sahibi polisi arayıp ihbarda bulundu. Olay yerine gönderilen polisler 39 yaşındaki Yunan asıllı zanlıyı gözaltına aldı” dedi. Zanlının hırsızlık ve uyuşturucu suçları nedeniyle suç dosyasının kabarık olduğu belirtildi. Savcılık soruşturma başlattı.

O vicdansız yakalandı
‘HAK ETTİĞİ CEZAYI ALMASI ÖNEMLİ’
Engelsizsiniz’ Derneği üyelerinden Fadik Çiçekdağı, hırsızın yakalanmasının sevindirici olduğunu söylerken, “Kumbara içindeki para azdı ancak hırsızın hak ettiği cezayı alması önemli” dedi. ‘Engelsizsiniz’ derneği tarafından Ankara Keçiören’de yaşayan ve SMA Tip 1 ölümcül kas hastalığına yakalanan 16 aylık Berinay bebek için Almanya’da bağış kampanyası başlatılmıştı. Berinay için Volksbank ve Raiffeisenbank bankalarında bağış hesabı açıldı. Bağış yapmak isteyenler ‘Engel mit Flügeln’ hesap sahibi adına IBAN: DE59 6046 2808 0694 1310 08 numaralı hesaba havale amacı ‘Berinay’ ibaresi düşerek bağışta bulunabilir.

 

 

 

Haberle ilgili daha fazlası: