GeriAvrupa Nürnberg’de Ediz Hun kuyruğu
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Nürnberg’de Ediz Hun kuyruğu

Nürnberg’de Ediz Hun kuyruğu

Nürnberg Türkiye Almanya Film Festivali’nde söyleşiye katılan Ediz Hun ile fotoğraf çektirmek isteyen hayranları uzun kuyruklara neden oldu. Ünlü oyuncu hayranlarını kırmadı ve herkesle tek tek resim çektirdi.

ALMANYA’nın Nürnberg kentinde 17 Mart’a kadar devam edecek olan 24. Nürnberg Türkiye-Almanya Film Festivali’nde ‘ömür boyu onur ödülü’ne layık görülen Yeşilçam’ın unutulmaz aktörü Ediz Hun başrolünü Filiz Akın ile paylaştığı ‘Ankara Ekspresi’ filmi sonrası hayranları ile buluştu.

Nürnberg’de Ediz Hun kuyruğu

JİMNASTİK HAREKETLERİ YAPTI
Festival Yöneticisi Ayten Akyıldız ile söyleşi yapan Hun’a hayranları büyük ilgi gösterdi. Hun, espri dolu konuşması sırasında hayatından kesitler de sundu.
Konuşmasının başında, “Resim çektirme arzunuz, o sanatçıya duyduğunuz sevgidendir” diyerek herkesle tek tek fotoğraf çektireceğini söyledi. 78 yaşındaki aktör zaman zaman ayağa kalkarak jimnastik hareketleri yaptı ve yıllar önceki anılarını tüm detaylarıyla anlattı.

Nürnberg’de Ediz Hun kuyruğu

İLK FİLMDEN 12 BİN 500 LİRA KAZANDI
Bilim insanı, oyuncu, politikacı, yazar ve sanatçı kimliği bulunan Hun, ilk filmden kazandığı parayı “12 bin 500 liraydı” diye açıkladı. 49 yıllık eşi Berna Hun ile nasıl tanıştığını da esprili şekilde analatan Ediz Hun ile fotoğraf çektirmek isteyenler uzun kuyruklar oluşturdu. Hun yazdığı kitaplarını da hayranları için imzaladı.

False