Münih’te kısıtlı 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlaması

Güncelleme Tarihi:

Münih’te kısıtlı 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlaması
Oluşturulma Tarihi: Ekim 31, 2021 13:32

Türkiye Cumhuriyeti’nin 98’inci yıldönümü Münih’te de kutlandı. Salgın nedeniyle kısıtlamalı olarak yapılan Başkonsolosluk ikametgâhındaki kutlama törenine çok az sayıda davetli katıldı.

Haberin Devamı

İSTİKLAL Marşı’nın okunmasıyla başlayan törende daha sonra Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın vatandaşların Cumhuriyet Bayramı’nı kutladığı mesajı okundu. Ardından kutlama konuşması yapan Türkiye’nin Münih Başkonsolosu Dr. Mehmet Günay, Almanya’da yaşayan vatandaşların değerlerine sahip çıkması çağrısında bulunarak, çocukların eğitimine önem verilmesini istedi. Konuşmasının büyük bir kısmını Türkiye’den Almanya’ya olan iş göçünün 60’ıncı yılına ayıran Günay, BioNTech kurucuları Prof. Dr. Uğur Şahin ve Dr. Özlem Türeci örneğini vererek Almanya’da yaşayan vatandaşların topluma yaptığı olumlu kazanımları vurguladı.

Münih’te kısıtlı 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlaması

Haberin Devamı

150 YILI AŞAN DİPLOMATİK İLİŞKİLER
Diğer yandan Münih Başkonsolosluğu’nun da kuruluşunun 60’ıncı yılını doldurduğunu söyleyen Mehmet Günay, Bavyera ile Türkiye’nin Osmanlı döneminden itibaren 150 yılı aşan diplomatik ilişkiler içinde olduğunu vurguladı. Diğer bir program için Münih’te bulunan CHP Ankara milletvekili Tekin Bingöl’ün de davetli olduğu kutlama töreni ikramlarla sona erdi.

Haberle ilgili daha fazlası: