GeriAvrupa Londra’da koronavirüsten 2 Türk öldü
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Londra’da koronavirüsten 2 Türk öldü

Londra’da koronavirüsten 2 Türk öldü
Abone Olgoogle-news

Aslen Kahramanmaraş’ın Gözpınar köyünden olan ve 90’lı yıllarda Londra’ya gelen 51 yaşındaki Hayri Ergönül yakalandığı koronavirüs nedeniyle hayatını kaybetti. Londra’da koronavirüsten ölen ikinci Türk olan Ergönül bir haftadır Londra’nın Edmonton bölgesindeki North Middlesex Hastanesi’nde yoğun bakımda tutuluyordu.

BİR dönem Britanya Alevi Federasyonu (BAF) çatısı altındaki İngiltere Alevi Kültür Merkezi ve Cemevi’nde görev yapan ve şeker hastası olan Hayri Ergönül yakalandığı koronavirüs nedeniyle bir haftadır tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitirdi. BAF Başkanı İsrafil Erbil, Ergönül’ün eşinin de hastanede karantinada tutulduğunu bugün hastaneden evine gönderildiğini söyledi.

MARAŞ KATLİAMINDAN SAĞ ÇIKMIŞTI
Türkiye’de 12 Eylül öncesi yaşanan ve ‘Maraş katliamı’ olarak bilinen olaylardan sağ çıkan ancak annesi, babası ve kardeşini kaybeden Ergönül’ün vefat haberini çeşitli dernek yöneticileri ve arkadaşları sosyal medyada paylaştı. İngiltere’de koronavirüs salgını sonrası dün de Londra’da yaşayan Elmaziye Kanlı adlı 81 yaşındaki Kıbrıs Türk bir kadın Farnborough Hastanesi’nde hayatını kaybetmişti.

Londra’da koronavirüsten 2 Türk öldü

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle