GeriAvrupa Lifecell One ile hattını koru
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Lifecell One ile hattını koru

Lifecell One ile hattını koru

Turkcell, Avrupalı Türklerin Türkiye’de satın aldıkları hatların iptal edilmesini önleyecek ‘Lifecell One’ adlı yeni bir uygulama başlattı.

TURKCELL Kurumsal İletişim Direktörü Neşet Dereli, “Turkcell, küresel markası Lifecell'i Almanya’daki kullanıcılarla buluşturuyor. Milyonlarca kişi tarafından kullanılan BiP, fizy, Dergilik, lifebox, Yaani, TV+ ve Fulltrip Almanya’da Lifecell ile sunuluyor. Lifecell sadece Almanya’da değil, tüm Avrupa'da yaşayan Türklerin memleket hasretine son verecek” dedi. 

Yurt dışında yaşayan ve yılda sadece birkaç kez Türkiye’ye gidenler için geliştirilen ‘Lifecell One’ ile artık satın alınan hatların kapanma dönemine sona erdiğini belirten Dereli, şöyle dedi:
“Vatandaşların çoğu yılda sadece birkaç kez Türkiye’ye gidiyor ve Türkiye’deki SIM kartını da bu sürelerde kullanıyor. Yurt dışına döndüğünde, paketteki dakika ve internet boşa gidiyor. Üstelik yükleme yapılmadığında hat iptal oluyor.”

12 AY BOYUNCA
“Lifecell One ile dünyada ilk kez yurt dışı ve Türkiye'de iki ayrı hattı bulunan vatandaşlar iki telefon numarasını tek cihaz üzerinden kullanabiliyor. Bu özellik sayesinde Türkiye hatları kapanmıyor. Lifecell One paketi kullanıcıları yılda bir kez ödeme yapıyor, paketten 12 ay yararlanabiliyor. Kullanıcıların hatları 15 ay yükleme yapılmasa da kapanmıyor. Lifecell One’ın yıllık ücreti 189 lira. 12 ay geçerli olmak üzere Türkiye’de 12 GB internet ve her yöne 500 dakika, 50 dakika Türkiye’den Avrupa yönü arama yapmak mümkün.”

False