‘Katliamı durdurun’

Güncelleme Tarihi:

‘Katliamı durdurun’
Oluşturulma Tarihi: Kasım 19, 2023 13:40

Almanya’nın başkenti Berlin’de yaklaşık 5 bin kişi, ‘Filistin’le Dayanışma’ yürüyüşü düzenledi. Ana Tren İstasyonu yakınlarında başlayan ve Zafer Anıtı’na kadar devam eden yürüyüşe, Almanya’nın farklı bölgelerinden de katılım sağlandı

Haberin Devamı

YÜRÜYÜŞ öncesinde yapılan açıklamalarda, İsrail’in Gazze’de insanlık suçu işlediğine dikkat çekilirken, “Hükümetimiz tarafından temsil edilmediğimizi düşündüğümüz için buradayız. Savaştan zarar gören insanların sesi olmak için buradayız. Filistin ve İsrail’deki insanlar için barış istiyoruz. Filistin halkına özgürlük istiyoruz. Çocukların üzerine bomba atmak suçtur” ifadeleri kullanıldı. İsrail’in saldırıları sırasında hayatlarını kaybedenler için dua okunmasının ardından göstericiler yürüyüşe geçti. Yürüyüş esnasında “Gazze’de binlerce çocuk ölüyor”, “Katliamı durdurun, savaşı durdurun”, “Filistin’e özgürlük” sloganları atıldı. Hoparlörden, “Biz Yahudilerle barış içinde yaşamak istiyoruz”, “Biz terör örgütü destekçisi değiliz” anonsları yapıldı. Polis, İsrail karşıtı sloganların atılmaması için zaman zaman uyarılarda bulundu.
Dayanışma gösterisine doktorlar ve sağlıkçılar da destek verdi. Sağlıkçılar da üzerinde “Hastanelerin boşaltılması ve bombalanması savaş suçudur”, “Acil ilaçlara ambargo getirilemez” yazılı pankartlar açtı. Binlerce kişinin katıldığı gösteride polis yoğun güvenlik önlemleri aldı. Yol buyunca Filistin bayraklarının yanında Türk bayraklarının da taşındığı görüldü.

‘Katliamı durdurun’

‘Katliamı durdurun’

‘Katliamı durdurun’

BAKMADAN GEÇME!