Kafasını ısıran da var, çekiçle vuran da...

Kafasını ısıran da var, çekiçle vuran da...

İngiltere’de trafikte yaşanan şiddet olaylarında son iki yılda büyük artış görüldü. Polis verilerine göre 2019’da öfkeli sürücülerin neden olduğu 3 bin 549 olay kayıtlara geçti. Bu sayı 2018’e kıyasla yüzde 39, 2017’ye kıyasla yüzde 15 artış anlamına geliyor. Polis kayıtları, yolda çıkan tartışmalarda sürücülerin birbirlerini tekmelediğini, bıçakladığını hatta ısırdıklarını gösteriyor.

Haberin Devamı

BİLGİ edinme hakkı yasası kapsamında farklı polis teşkilatlarından elde edilen verilere göre büyük kısmı koronavirüs kısıtlamaları altında geçen 2020’nin Ocak-Ekim ayları arasındaki dönemde ise 2 bin 300 vaka kayıtlara geçti. Liverpool Polisi’nin kayıtlarında, 2018’de yol tartışmasında bir kişinin kafasından bıçaklanıp, metal bir sopayla saldırıya uğradığı cinayet teşebbüsü görülüyor. Cambridgeshire bölgesi polisi bir sürücünün, minibüsünden aldığı çekiçle tartıştığı kişinin kafasına üç kez vurduğu bir saldırıyı bildirdi. Aynı bölgedeki bir başka olayda ise bir sürücü diğerinin yüzünü yumrukladı ve ‘kendi ülkesine geri dönmelerini’ söyleyerek ırkçı hakarette bulundu.

Kafasını ısıran da var, çekiçle vuran da...

Haberin Devamı

KAMPANYA DÜZENLENİYOR
Manchester polisi de iki yıl önceki bir olayda, yolcu koltuğunda oturan bir kadının arabasından sürüklenip, yerde yumruklandığını açıkladı. Londro Metropolitan Polis Teşkilatı da, 2017’de bir zanlının kurbanını ısırdığını belirtti. Kuzey Galler’de bir otobüs şoförüyle başka biri arasındaki tartışmaya müdahale eden bir kişiye kafa atıldı. Ulusal Polis Müdürleri Konseyi’nin Sözcüsü, “Bir suç işlediğinde polis soruşturacak ve gerektiği yerde suçlama yöneltecektir. Polis, yollarda ve genel olarak tüm toplumda medeni ve iyi davranışlar bekliyor. Polis teşkilatları düzenli olarak insanların yollarda duyarlı ve kurallara uyarak araçlarını kullanmaya teşvik eden kampanyalar düzenliyor” dedi.

Kafasını ısıran da var, çekiçle vuran da...