Hoeness'i eleştirince, ömürlük kombinesi iptal edildi

Hoenessi eleştirince, ömürlük kombinesi iptal edildi

Almanya'da son 6 yılın şampiyonu Bayern Münih, bu sezon lider Borussia Dortmund'un 9 puan gerisine düştü. Ancak son olay futbol takımının performansını geride bıraktı. Kulüp başkanı Uli Hoeness, kendini ve yönetimi eleştiren futbol tarihinin efsane ismi Paul Breitner'in ömürlük kombinesini iptal ettirdi.

Haberin Devamı

Bayern Münih'teki skandalın detayları Alman kamuoyunda büyük yankı uyandırdı. Bayern Münih Başkanı Uli Hoeness, kendisini ve yönetimini eleştirmesi üzerine kulübün ve Alman futbolunun efsane ismi Paul Breitner'in VIP salonuna girişe izin veren ömürlük kombinesini iptal ettirdi. Durumla ilgili üzgün olduğunu belirten Breitner, "Kulüpteki 48 yılımda Bayern'de böyle bir zayıflığın gösterileceğini asla hayal etmezdim. Bayern her zaman aile gibidir. Şimdi çocuk ailesine "Babamıza karşı utanç verici davrandık" demek zorunda. Karl-Heinz hazırlananarak gelir, tüzüğe değinir ve 10 dakika sonra genç adam ayaklar altına alınır." dedi. Ömürlük kombine iptali kararını 40 yıllık yakın arkadaşına 2014 yılında vergi kaçakçılığı nedeniyle 3 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırılan Uli Hoeness'in değil de Genel Müdür Yardımcısı ve Finans Direktörü Jan-Christian Dreesen'in tebliğ ettiği ortaya çıkarken; Breitner süreci, "Bay Dreesen'den bir telefon geldi. Uli Hoeness'in beni VIP'de görmek istemediği yönünde tavsiyede bulundu.

Ona 'Daha fazlasını beklerdim' dedim. Artık onu veya bu durumla daha fazla muhatap olmak istemediğimi aktardım." sözleriyle anlattı. Telefon görüşmesinden sonra ömürlük kombine biletlerini kulübe iade kararı aldığını kaydeden Breitner, "Bedava bilet istiyorum etkisi yaratmak istiyorum. Artık istediğim zaman stada bilet alıp giderim" açıklamalarını yaptı.

Haberin Devamı

Hoenessi eleştirince, ömürlük kombinesi iptal edildi

Paul Breitner kimdir?
Alman futbolunun gelmiş geçmiş en büyük isimlerinden biri olarak gösterilen Breitner, 1970-74 ve 1978-83 yılları arasında Bayern Münih formasını giydi. Bayern ile 7 kez Almanya şampiyonluğunu kazanan Breitner, Alman deviyle 1972'de 21 yaşındayken bir önceki ismi Şampiyon Kulüpler Kupası olan Şampiyonlar Ligi'ni kazandı. Batı Almanya'nın, Hollanda'yı 21 yenerek Dünya Kupası'nı kazandığı 1974 Dünya Kupası finalinde penaltıdan Almanya'yı 1-0 öne geçiren golü atan Breitner, 2017'den bu yana Bayern Münih'in kulüp elçiliğini yapıyordu.

HOENESS, MESUT ÖZİL İÇİN DE SKANDAL İFALER KULLANMIŞTI
2018 Dünya Kupası sonrası ırkçılık nedeniyle Alman Milli Takımı'nı bırakan Mesut Özil'i eleştiren Uli Höeness, "Sadece San Marino'ya karşı parladı. Yıllardır b.. gibi oynuyordu. Son ikili mücadelesini 2014 Dünya Kupası'ndan önce kazandı." ifadelerini kullanmıştı. Höenes daha için özür dilemiş, "B.. gibi ifadesi yerine çöp gibi oynuyordu" demeliydim" şeklinde açıklamasını yapmıştı.

 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

Son 24 saatte ne oldu? (28.11.2018)
Haberle ilgili daha fazlası: