GeriAvrupa Hertha Klinsmann defterini kapattı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Hertha Klinsmann defterini kapattı

Hertha Klinsmann defterini kapattı
Abone Olgoogle-news

Hertha Berlin'de sürpriz bir şekilde istifa eden ve teknik direktörlük görevini bıraktıktan sonra da denetleme kurulunda çalışacağını açıklayan Jürgen Klinsmann'a kulübün tüm kapıları kapandı.

Klinsmann istifa ederken uzun yılladır Hertha Berlin'in Sportif Direktörlük görevini sürdüren Michael Preetz'i hedef almıştı. İstifa sonrası sesiz kalan Hertha Berlin yönetimi perşembe günü basın toplantısı düzenledi. Kulüp Başkanı Werner Gegenbauer, sponsor Lars Windhorst ve Michael Preetz ortaklaşa düzenledikleri basın toplantısında Klinsmann'ın duygusal hareket ettiklerini söylediler. Windhorst “Jürgen Klinsmann'ın çok ani şekilde ayrılmasına üzüldüm. Benden özür diledi ve üzüntülerini iletti. Onunki çok duygusal bir tutumdu. Kulüpten ayrılma şekli bizim Klinsmann ile denetleme kuruluda ortak çalışmamızın mümkün olmadığını ortaya koydu. Ayrılma şekli kabul edilemez. Kendi inandırıcılığını yitirdi” dedi.

BU YAŞTA OLMAZ
Preetz ise Klinsmann'ın kulüpten ayrılma biçiminin rahatsız edici olduğunu söylerken “Yıllarca futbolcu ve sportif direktör olarak görev yatım. Çok insanla çalıştım. Böyle bir tutum hiç yaşamadım. Karşılıklı konuşma imkanı bile tanımadı” dedi.

Kulüp Başkanı Gegenbauer ise Klinsmann'ın suçladığı Preetz'e sahip çıktı. Gegenbauer “Klinsmann bizim en büyüt sportif danışman adayımızdı. Onun takındığı tutum genç yaşlarda birileri yaparsa tolerans göstermek mümkün. Ancak bu yaşta olmaz. Hertha'da kaos olduğu izlenimi doğdu. Ama benim edindiğim izlenim kulüp gayet sakin. Michael Preetz ve ekibine bunun için minnettarım” dedi.

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle