Hayali Türk milli takımı

Hayali Türk milli takımı

Enes Bıyıklıoğlu henüz 17 yaşında. Hannover 96 onu 15 yaşındayken Berlin'de keşfetti. Kulüp, geleceğin yıldız adayını hemen futbol akademisine aldı. Hannover'de bir ev tuttu. Enes iki yıldır Hannover'in alt yapısında futbolun inceliklerini öğrenirken, hayali olan Türk milli takım formasını sırtına geçirmenin isteği tutuşuyor.

Haberin Devamı

ENES Bıyıklıoğlu 1997 yılında Berlin'de doğdu. Arkadaşları altı yaşında futbola başlarken o daha geç futbol eğitimi almaya başladı. Parkta futbol oynarken keşfedildi. 10 yaşında ilk kez bir kulüpte futbol oynamaya başladı. Berlin Hürtürkel'de bir süre oynadıktan sonra kentin alt yapısı güçlü takımlarından Tennis Borussia (TeBe) Enes'i istedi. Yaşıtlarına göre güçlü fiziği, uzun boyu ve top tekniğiyle dikkatleri çekti. TeBe'de oynadığı sırada Hannover 96 Futbol Akademisi'nin hocaları Enes'i izledi. Genç futbolcudaki potansiyeli fark eden Hannover alt yapı sorumluları hiç tereddüt etmeden onu almaya karar verdiler. Daha 15 yaşındayken hayallerinin peşinden gitmek için doğduğu Berlin'i terk edip Hannover'e yerleşti.

BUNDESİLGA A GENÇLERDE

Kulüp Enes'e önce ev tuttu. Ardından okula yazdırdı. Enes şimdi hem eğitimini aksatmıyor hem de futbolculuk rüyalarını gerçekleştirmek için büyük fedakarlıklarla antrenmanlarını sürdürüyor. Hannover 96'nın Bundesliga'da mücadele eden A gençler takımında stoper oynuyor. Sezon başında sakatlık geçirdiği için bu yıl takıma geç katıldı. İyileşir iyileşmez formasını kaptı. Defansta görev almasına rağmen takımın gol umudu da aynı zamanda. Özellikle hava hakimiyeti nedeniyle duran toplarda attığı gollerle hücumda büyük katkı sunuyor. Bu sezon daha altı maç oynamasına rağmen iki gol var. Enes “Benim öncelikli görevim rakip forvetleri durdurmak. Ama hocam tüm korner ve serbest vuruşlarda öne çıkmamı istiyor. Bana gol atma görevi de veriyor” dedi.

SOL AYAĞI RAKET GİBİ

Enes bir defans futbolcunun sol ayağını iyi kullanmasının ne kadar avantajlı olduğunun farkında . “Özellikle Türk futbolcuları arasında sol ayaklı bulmak çok zor olduğunu biliyorum. Hele de defansta daha da az. Ben sol ayağımı iyi kullanıyorum. İlk hedefim Hannover 96 formasıyla Bundesliga oynamak. Teknik Direktör Tayfun Korkut'un öğrencisi olmak istiyorum. En büyük hedefim ise Türk milli takım formasını sırtıma geçirmek. Bu formayla Dünya ve Avrupa şampiyonalarında oynamak isterim” sözleriyle hayallerini anlattı genç futbolcu. Hannover'e ilk yerleştiği günlerde çok zorluk çektiğini belirten Enes “Zor günlerdi. Yemek sorun oldu. Ama şimdi artık her şey geride kaldı. Ben Hannover'de hem okul hem de futbol eğitimimi birlikte sürdürüyorum. Ailemden uzak olmak tabi ki çok zor ama bu durumun avantajlarını kullanmak istiyorum. Kendimi daha fazla futbola verebiliyorum. Kafamda hep futbol var” dedi.

LEWANDOWSKİ VE RİBERY

Bundesliga'da oynamayı çok istediğini belirten Enes “Bu amacıma çok yaklaştım. Bir yıl sonra alt yapıdan çıkacağım. Çok yaklaştığım Bundesliga'da oynamak için daha çok çalışmam lazım. Hocalarım da bana çok yardımcı oluyor. Bundesliga'da en çok Lewandowski ve Ribery'i beğeniyorum. Televizonda izlerken onları nasıl durdurmak gerektiğini hep kafamda kuruyorum. Ribery topla çok hızlı. Lewandowski ise çok yönlü bir santrafor. Topa çok hakim. Güçlü fiziği var. Cezaalanı içinde ise çok etkili vuruşlar yapıyor. Kendimi hep böylesi güçlü futbolculara karşı mücadele etmeye hazırlıyorum” dedi. Enes'in Bundesliga'da en beğendiği defans futbolcusu ise Ömer Toprak.

Haberle ilgili daha fazlası: