GeriAvrupa Gül Sunal, ‘güldüren adam’ı Stockholm’de anlattı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Gül Sunal, ‘güldüren adam’ı Stockholm’de anlattı

Gül Sunal, ‘güldüren adam’ı Stockholm’de anlattı

Türk sinemasının usta oyuncularından Kemal Sunal’ın eşi Gül Sunal, ‘Gölge Feslikannarı’ adlı gösterisini İsveç’in başkenti Stockholm’de sahneledi.

Stockholm Botkyrka Belediyesi’nin de destek verdiği gösteride 2000 yılında hayata veda eden ‘güldürün adam’ı anlatan Gül Sunal’a, oğlu Ali ve kızı Ezo Sunal’da eşlik etti. Sunuculuğunu sanatçı Nisti Sterk’in yaptığı gösteride Gül Sunal, hayranlarının Kemal Sunal’ı unutmadığını ve unutturmadığını belirtti. Eşinin bilinmeyen yönlerini hayranlarıyla paylaşan Sunal, İsveç’te yaşayan sanatçı Bora Serbülent’in Kemal Sunal’ın sevdiği müzik parçalarını sahnede seslendirmesiyle hüzünlendi.
Programda, Ezo Sunal küçük bir gösteri yaptı.
Ali Sunal da “Annemin ilk defa yurt dışında yaptığı bir gösteriyi izlemek ve burada bulunmaktan mutluluk duyuyorum” dedi.

Gül Sunal, ‘güldüren adam’ı Stockholm’de anlattı

‘O ARTIK HEPİMİZİN’
Gül Sunal, bir gün önce Göteborg’da gösteri yaptıklarını hatırlatarak, Kemal Sunal’ı İsveç’e kadar taşımasının başka bir sebebi olduğunu söyledi: “Kemal’ı kaybettiğimiz zaman seyirci çok güzel yazılar yazdı ve mektuplar gönderdi. Kemal’i sevenler evimize geldiler, her karşılaştıkları yerde ‘Unutmayacağız ve unutturmayacağız’ dediler. Hakikaten de unutmadılar, unutturmadılar. Geçenlerde bir sergi yaptık. Kucağıma üç aylık bir bebek verdiler. Ailesi ‘Ben nasıl Kemal Sunal ile büyüdümse bu da böyle büyüyecek’ dedi. O zaman ne oluyor? Kemal benden çıkmış oluyor, artık hepimizin, zaten öyleydik, iyice öyle oldu. Dolayısıyla Kemal’i sevenlere benim böyle programlar yapma borcum vardı.”

Gül Sunal, ‘güldüren adam’ı Stockholm’de anlattı

False