GeriAvrupa En klasik araç Sunby çifliğinde
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

En klasik araç Sunby çifliğinde

En klasik araç Sunby çifliğinde
Abone Olgoogle-news

İsveç’in başkenti Stockholm’e 40 kilometre uzaklığındaki Sunby çiftliğinde 50 yaş üzerindeki klasik arabalar meraklılarıyla buluştu.

BİRBİRİNDEN ilgi çeken klasik arabalar arasında parçaları orijinal olan araçların yarışı gerçekleştirildi. En klasik aracın seçildiği yarışmayı Erik Lindholm ve Carl Kingren’nin sahibi olduğu 1954 model Minör Morris kazandı. Yarışmaya Mersedes, BMW, Volvo, Saab Simca Opel, Peugeot ve Kia marka arabalar katıldı. Birbirinden renkli, klasik araçlar meraklılarına unutulmaz anlar yaşattı. Klasik araç severler yıllara meydan okuyan araçları tek tek inceledi.

En klasik araç Sunby çifliğinde

ARAÇ ÇÖPLÜĞÜNDEN ÇIKARDIK
Araç sahipleri araçlarını özenle temizlerken çiftlikte yalnızca Avrupa araçları yer aldı. Yarışça birinci olan Erik Lindholm, birinci olmalarına çok sevindiğine dikkat çekerek, “Aracı, 2003 yılında bir araba çöplüğünde bulduk. Çocuğumuz gibi seviyoruz” dedi. Lindgren ise bu gösteriye katılanların klasik otomobillerle, minibüsleri yakından görme fırsatı bulduğunu belirterek “Ziyaretçiler, 1954 yılından başlayarak nostaljik bir yolculuğa çıktı. Öte yandan o zaman ki otomobil endüstrisini tanıma fırsatı buldular” ifadelerini kullandı.

En klasik araç Sunby çifliğinde

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

Son 24 saatte ne oldu? (16.09.2019)İşte Türkiye ve dünya gündemine dair gelişmeler, son 24 saatte yaşanan olaylar..
False