GeriAvrupa Dünyası yıkılan Kenyalı gence imam sahip çıktı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Dünyası yıkılan Kenyalı gence imam sahip çıktı

Dünyası yıkılan Kenyalı gence imam sahip çıktı

Kenya'dan Türkiye'ye futbolcu olma hayaliyle gelen Abdulselam İbrahim Abdullah (19), Denizli'de kendini menajer olarak tanıtan kişilerce dolandırıldı. 5 bin dolarını kaptıran Abdulselam'a Denizli'de namaz kılmak için girdiği bir caminin imamı ile cemaati sahip çıktı. Cemaat, Abdulselam'e atrenmanlara çıkabileceği bir kulüp de ayarladı.

Anne ve babasını küçük yaşta kaybeden, 9 kardeşi bulunan, maddi durumu kötü olan genç futbolcunun hayalini gerçekleştirmesi için köy halkı 5 bin dolar toplayıp Abdulselam'a teslim etti. Türkiye'ye gidip bir takıma transfer olmak isteyen Abdulselam, dolandırıcıların tuzağına düştü.Futbolcu olma hayaliyle Türkiye'ye gelip dolandırılan Kenyalı İbrahim'e cami cemaati sahip çıktı.

KALACAK YER AYARLANDI
Yaşadığı mağduriyeti anlatan Abdulselam'a, imam ve cami cemaati sahip çıktı. Cemaat parası olmayan Abdulselam için para toplayıp kalacak bir pansiyon ayarladı. Ardından antrenman yapabilmesi için de arayışa girdi.

Dünyası yıkılan Kenyalı gence imam sahip çıktı
YEŞİLKÖYSPOR TESİSLERİNİ AÇTI
Yeşilköyspor, Abdulselam için tesislerinin kapısını açtı. Genç takım ile burada haftanın üç günü antrenman yapan Abdulselam, formunu korumaya çalışıyor.

False