‘Devler gibi eser bırakmak için karınca gibi çalışmalıyız’

Güncelleme Tarihi:

‘Devler gibi eser bırakmak için karınca gibi çalışmalıyız’
Oluşturulma Tarihi: Mart 04, 2019 11:14

Hollanda’da Uluslararası Demokratlar Birliğinin (UID) 4’üncü Olağan Kongresi Rotterdam’da düzenlendi. Kongreye, AK Parti İstanbul milletvekili ve Dış İlişkiler Başkan Yardımcısı Zafer Sırakaya, Türkiye’nin Lahey Büyükelçisi Şaban Dişli, UID Teşkilatlanma Başkanı Mustafa Aslan, UID Kadın Kolları Başkanı Ayşe Aşut, UID Hollanda Bölge Başkanı Turan Atmaca, UID Belçika Bölge Başkanı Basir Hamarat ve delegeler katıldı.

Haberin Devamı

İSİM ve tüzük değişikliğinin yapıldığı kongrede, şimdiye kadar UID Hollanda Bölge Başkanlığı görevini yürüten Turan Atmaca 3 yıllığına yeniden seçildi. Kongrede konuşan AK Parti İstanbul milletvekili, birlik içinde hareket edilmeden seslerin güçlü çıkabilme ihtimali olmadığını söyledi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın selamını ileten Sırakaya, birlik ve beraberliğin korunmasının önemine dikkati çekti. Yapılan çalışmalarda daha fazla aktif olunması gerektiğini belirten Sırakaya, şunları söyledi:
“Çalıştığımız kadar karşılığının olacağını bilmemiz gerekiyor. Devler gibi eserler bırakabilmek için karıncalar misali çalışmamız gerektiğini bileceğiz. UID’in kapsayıcı bir anlayış ile hareket etmesi gerekiyor. Türk demenin sadece Türkiye’de yaşayanlardan ibaret olmadığını bilmemiz gerekiyor. Ülkemi seviyorum, milletimi seviyorum, ama Avrupalı Türk toplumunun âşığıyım. Türkler hep ezilenlerin, mazlumların, mağdurların ve garibanların yanında yer aldı. Bugün insani noktada yardım yapmakla ilgili dünyanın en cömert ülkesinin adı ABD, Almanya, İngiltere değil, elhamdülillah Türkiye’dir. Çünkü vermek bir imkan meselesi değil, iman meselesidir.”

‘Devler gibi eser bırakmak için karınca gibi çalışmalıyız’
‘EL ELE VEREREK ÇALIŞACAĞIZ’
Türkiye’nin Lahey Büyükelçisi Şaban Dişli de Türkiye ve Hollanda arasında ilişkilerin normalleşmesine değinerek, iki ülke arasında 400 yılı aşkın diplomatik ilişkilerin var olduğunu söyledi. Amaçlarının, bu ilişkileri kaldığı yerden daha ileriye taşımak olduğunu belirten Dişli, “Bu hep birlikte yapılmalı. Şartlar ne olursa olsun bizler bu pozitif ajandayı devam ettireceğiz. Hollandalı komşularımıza durumumuzu daha detaylı bir şekilde anlatmamız lazım” diye konuştu.
Dişli, Hollanda’da yaşayan Türklerin büyük başarılara imza attığını ve UID’in de Hollanda’nın geleceğine bir katkısı olması gerektiğine dikkati çekerek, hep birlikte el ele vererek daha güzel günler için çalışacaklarını ifade etti.

Haberin Devamı

‘Devler gibi eser bırakmak için karınca gibi çalışmalıyız’

Haberle ilgili daha fazlası:

BAKMADAN GEÇME!