GeriAvrupa Bu kez polis adayları ırkçı paylaşımlarda bulundu
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Bu kez polis adayları ırkçı paylaşımlarda bulundu

Bu kez polis adayları ırkçı paylaşımlarda bulundu
Abone Olgoogle-news

Almanya’nın başkenti Berlin’deki polis akademisinde eğitim alan polis adaylarının kurduğu WhatsApp grubunda, anayasaya aykırı olan ve yasaklanan gamalı haç gibi semboller, ırkçı mesajlar ve hayvan pornografisi gibi suç görüntülerinin paylaşıldığı tespit edildi.

BERLİN Başsavcılığı, 26 polis akademisi öğrencisinin üye olduğu gruptaki paylaşımları yapan yedi öğrenci hakkında soruşturma başlattı. Berlin Emniyet Müdürlüğü de aynı polis adayları hakkında disiplin soruşturması için düğmeye bastı. Irkçı ve insanlık dışı mesajlar paylaşan polis adaylarının evlerine baskınlar yapıldığını ve burada delil toplandığını söyleyen Berlin Eyalet Emniyet Müdürü Barbara Slowik, ihbarda bulunulmasından dolayı minnettar olduğunu söyledi. Slowik, polisin yaptığı yemine sözde değil özde sadık olduğunu belirtirken, genel halk çıkarını korumak için görevinin başında olduğunu söyledi. Paylaşımı yapan polis adaylarına karşı cezai ve disiplin soruşturmalarının açıldığını kaydeden Slowik, başka yaptırımların söz konusu olabileceğine de dikkati çekti: “Berlin Polisi, anayasaya karşı sorumluluğunu yerine getirmede hiç şüpheye düşmeyecektir.”
Geçen haftalarda da polislerin kendi aralarında kurdukları WhatsApp grubunda ırkçı paylaşımlar yaptığı, göçmen ve yabancı düşmanı mesajlar yayınladıkları belirlenmişti.

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle