GeriAvrupa Bu hiç olmadı, Burkard Dregger!
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Bu hiç olmadı, Burkard Dregger!

Bu hiç olmadı, Burkard Dregger!

Berlin Eyalet Parlamentosu’nda Hanau’da ırkçı saldırı kurbanları anılırken Eyalet Meclisi’nde CDU Grup Başkanı Burkard Dregger’in söyledikleri tartışmalara neden oldu.

DREGGER, Meclis’teki aşırı sağcı ırkçı saldırganın kurbanlarını anma konuşmasında, Hanau’daki saldırıyı Paris, Dresden, Nizza ve Viyana’daki radikal terör saldırısıyla kıyasladı. Dregger, Hanau’da yakınlarını kaybedenlerin tıpkı, Berlin’deki Noel pazarında meydana gelen terör saldırısında yakınlarını kaybedenler gibi gözyaşı döktüklerini söyledi. Berlin Noel pazarında DEAŞ’la bağlantısı olduğu tahmin edilen saldırıda birçok kişi yaşamını yitirmişti.

GAZETE ELEŞTİRDİ
Dregger’in konuşmasını eleştiren Der Tagesspiegel gazetesi, “Aşırı sağcı failin öldürdüğü Alman kurbanların İslamcılıkla ne ilgisi var? Yoksa Dregger için isimlerinin farklı duyulması mı bu bağlantıya sebep oluyor” diye sordu. Gazete, ayrıca “Dregger, bu konuşmayı kim için yaptı diye kendi kendine sormalı. Kendisi, her üç kişiden birinin göçmen kökenli olduğu bu büyük şehrin ana muhalefet partisinin yüzü” yorumunda bulundu.

False