BTKD’dan Anneler Günü’nde depremzedelere bağış

Güncelleme Tarihi:

BTKD’dan Anneler Günü’nde depremzedelere bağış
Oluşturulma Tarihi: Mayıs 23, 2023 18:08

Britanya Türk Kadınları Derneği (BTKD), pandemiden önce Türkiye ile eşzamanlı olarak gerçekleştirdiği geleneksel ‘Anneler Günü’ yemeğini, 4 yıl aradan sonra depremzedeler yararına düzenledi.

Haberin Devamı

TÜRKİYE’de gerçekleşen Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili seçimleri nedeniyle bir hafta gecikmeyle kutlanan ‘Anneler Günü’ yemeği, West End’in tanınmış restoranlarından Ishtar’da yapıldı. BTKD’nin Onursal Başkanı, Londra Büyükelçisi Osman Koray Ertaş’ın eşi Sevcan Ertaş ile derneğin eski başkanları, üyeler ve ailelerinin katıldığı etkinliğin gelirinin 6 Şubat’ta meydana gelen depremden etkilenenler yararına üç ayrı kuruma bağışlanacağı açıklandı. BTKD Başkanı Servet Hassan, Yönetim Kurulu üyeleri Funda Aksanoğlu, Sevgül Özkor, Mihrişah Safa, Itır Sökmen ve Deniz Harput’un ev sahipliği yaptığı etkinliğe hanımlar büyük ilgi gösterdiler.

BTKD’dan Anneler Günü’nde depremzedelere bağış

Haberin Devamı

DEPREMZEDELER ÜZERİNDEN SİYASET
Etkinliğin açış konuşmasını yapan Sefire Sevcan Ertaş misafirlerin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı ve annelerin Anneler Günü’nü kutladıktan sonra başarılı çalışmalarını duyduğu BTKD üyeleri ile tanışmaktan büyük mutluluk duyduğunu belirtti. Ertaş, “Bugün burada olmaktan çok mutluyum. Beni de bu büyük ailenin bir parçası yaptığınız için çok teşekkür ediyorum. Daha nice etkinliklerde birlikte olmak dileğiyle” dedi. Konuşmasına Anneler Günü’nü ve 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutlayarak başlayan BTKD Başkanı Servet Hassan deprem nedeniyle bu yıl Anneler Günü’nü buruk geçirdiklerini ifade ettiği konuşmasında depremzedeler üzerinden siyaset yapılmasından büyük üzüntü duyduklarını söyledi. Başkan Hassan, “Kimbilir kaç çocuk bu yıl Anneler Günü’nü annesiz geçirdi? Kaç anne Anneler Günü’nde çocuklarının yerine mezar taşlarına sarıldı? Bunları düşündükçe yüreğimiz parçalanıyor. Depremzedelerin yaşadıkları bunca acı, bunca kayıp yetmezmiş gibi ardından bizim inancımıza, gelenek ve göreneklerimize yakışmayan söylemlere maruz kalmaları hepimizi çok üzdü.”

BTKD’dan Anneler Günü’nde depremzedelere bağış

Haberin Devamı

ANA BAĞIŞÇILARA PLAKET VERİLDİ
Derneğin, bugüne dek AFAD, AKUT ve AHBAP derneklerine 1000’er Sterlin gönderdiğini, ardından ÇİM (Çocuk İyilik Merkezi), Mor Yerleşke ve Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği’ne de 1000’er Sterlin bağışta bulunduğunu ifade eden Hassan, bu etkinlikten elde gelirden de Darüşşafaka, Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği ve Acil İhtiyaç Projesi Vakfı’na 1000’er Sterlin bağışlayacaklarını açıkladı.

BTKD’dan Anneler Günü’nde depremzedelere bağış


Yurtdışı 2’nci tur oy verme işleminin başlaması nedeniyle etkinliğe katılamayan Türkiye’nin Londra Başkonsolosu Bekir Utku Atahan ve diplomat eşi Özge Atahan etkinliğe gönderdikleri mesajda Anneler Günü’nü kutladılar. Daha sonra BTKD Deprem Fonu’nun ana bağışçıları olan Servet ve Levent Hassan, Suzan ve Yaman Ünver, Funda Aksanoğlu, Emine Arslan, Sevgül ve Duygu Özkor, Maviş ve Marcel Fuchs ile Refiye ve Turgut Velettin’e Londra Sefiresi Sevcan Ertaş tarafından birer plaket verildi. Ayrıca, Ishtar Restaurant’ın sahibi işadamı Engin Servi’ye de Anneler Günü etkinliğinden hiç bir ücret almayarak BTKD Deprem Fonu’na verdiği destek için alkışlar arasında teşekkür plaketi takdim edildi.

Haberin Devamı

BTKD’dan Anneler Günü’nde depremzedelere bağış

BTKD’dan Anneler Günü’nde depremzedelere bağış

BAKMADAN GEÇME!