GeriAvrupa Blatter'den Sarkozy ve Wulff iddiası
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  1
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Blatter'den Sarkozy ve Wulff iddiası

Blatter'den Sarkozy ve Wulff iddiası
refid:29471420 ilişkili resim dosyası
Abone Olgoogle-news

FIFA Başkanı Blatter, 2022 Dünya Kupası'nın hangi ülkeye verileceğinin belirlenmesinde Fransa'nın eski Cumhurbaşkanı Sarkozy ve Eski Almanya Cumhurbaşkanı Wulff'un müdahalesi olduğunu öne sürdü.

FIFA Başkanı Joseph Sepp Blatter, 2022 Dünya Kupası'nın Katar'a verilmesi öncesinde Fransa'nın eski Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy ve Almanya'nın eski Cumhurbaşkanı Christian Wulff'un kendi ülke delegelerini seçimde Katar'a oy vermeleri yönünde etkilediklerini öne sürdü.

Welt am Sonntag gazetesine açıklamada bulunan Blatter, 2022 Dünya Kupası'nın Katar'da yapılacak olmasıyla ilgili kendisinin günah keçisi ilan edildiğini belirterek, asıl sorumluluğun başkalarında bulunduğunu kaydetti.

İcra komitesinde yapılan oylama sonucunu kabul ettiğini ve bu sorumluluğu taşıdığını anlatan Blatter, 2022 Dünya Kupası'nın hangi ülkede oynanacağına karar vermeden önce siyasi müdahalelerde bulunulduğuna işaret ederek, ''Bay Sarkozy ve Bay Wulff kendi ülke delegelerini etkilemeyi denediler. O yüzden şu anda Katar var. Bu kararı verenler şimdi sorumluluğu taşımak zorundalar'' dedi.

Blatter, Christian Wulff'un Almanya Futbol Federasyonu'na (DFB) Almanya'nın Katar ile olan ticari ilişkilerini göstererek bu konuda tavsiyede bulunduğunu iddia etti.

Gazete de haberinde eski DFB Başkanı Theo Zwanziger'in bir dönem Wulff'tan kendisini aradığını ancak sadece Katar'ın şansının ne olduğunu sorduğunu yazdı.

Almanya'nın eski Cumhurbaşkanı Christian Wullf, yazmış olduğu kitabında bu tür iddiaları reddetmişti.

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle