GeriAvrupa Blatter taburcu edildi
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Blatter taburcu edildi

Blatter taburcu edildi
Abone Olgoogle-news

FIFA Etik Kurulu tarafından 90 gün hak mahrumiyeti cezası verilen ve yaşadığı sağlık sorunları nedeniyle birkaç gün önce hastaneye kaldırılan FIFA Başkanı Josef Sepp Blatter'in taburcu edildiği açıklandı.

İsviçre medyasında yer alan haberlerde, 79 yaşındaki Blatter'in bugün hastaneden ayrıldığı, evinde birkaç gün daha dinlendikten sonra gelecek hafta normal hayatına döneceği ifade edildi.

Blatter'in stresle bağlantılı "duygusal çöküş" yaşadığı belirtiliyor. İsviçreli spor adamının geçen hafta sonu ciddi bir sağlık sorunu yaşadığı ve 10 gün boyunca tıbbi kontrol altında tutulacağı haberleri çıkmıştı.

ABD'de açılan yolsuzluk davası kapsamında, FIFA'nın üst düzey yöneticileri 27 Mayıs'ta Zürih'te düzenlenen operasyonla gözaltına alınmıştı. Blatter, 29 Mayıs'ta düzenlenen kongrede 5. kez başkanlığa seçilmiş ve bu durum uluslararası kamuoyunda tepkiyle karşılanmıştı. Bu gelişmeler sonrasında da Blatter, seçildikten 4 gün sonra istifa edeceğini açıklamıştı.

İsviçre Savcılığı tarafından 25 Eylül'de hakkında soruşturma açılan Blatter'in ifadesi alınmış ve ofisindeki verilere el konulmuştu. FIFA Etik Kurulu ise Blatter, UEFA Başkanı ve FIFA Başkan Yardımcısı Michel Platini ile FIFA Genel Sekreteri Jerome Valcke'ye 90 gün futboldan men cezası verildiğini duyurmuştu.

FIFA başkanlık seçimi, 26 Şubat 2016'da İsviçre'nin Zürih kentinde yapılacak.


False