‘Birleşik Krallık’tan Türkiye’ye 3 milyon turist bekleniyor’

Güncelleme Tarihi:

‘Birleşik Krallık’tan Türkiye’ye 3 milyon turist bekleniyor’
Oluşturulma Tarihi: Mayıs 16, 2022 15:26

Britanya Türk Kadınları Derneği (BTKD), 20’nci kuruluş yıl dönümünde Türkiye Cumhuriyeti Londra Büyükelçisi ve Londra Başkonsolosu’nu ziyaret ederek çalışmaları hakkında bilgi verdi.

Haberin Devamı

PANDEMİ önlemlerinin kaldırılmasıyla iki yıl aradan sonra yüz yüze etkinliklerine geri dönmeye başlayan BTKD yöneticileri, ilk ziyaretlerini Büyükelçi Ümit Yalçın ve Başkonsolos Bekir Utku Atahan’a yaptılar. BTKD Başkanı Servet Hassan ve Dernek Yönetim Kurulu üyeleri Funda Aksanoğlu, Mihrişah Safa, Itır Sökmen ve Deniz Harput, Büyükelçi Ümit Yalçın’ı makamında ziyaret ederek, derneğin yirmi yılda gerçekleştirdiği etkinlikler ve yardımlar hakkında kapsamlı bilgi verdiler. Dernek yöneticileriyle pandemiden sonra ilk kez bir araya gelen Büyükelçi Yalçın, sosyal yaşamın yavaş yavaş normale dönmesinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

‘Birleşik Krallık’tan Türkiye’ye 3 milyon turist bekleniyor’

Haberin Devamı

BÜYÜKELÇİ YALÇIN KUTLADI
Türkiye ve Birleşik Krallık arasındaki diplomatik, ekonomik ve kültürel ilişkilerin mümkün olabilecek en iyi düzeyde seyrettiğine dikkati çeken Büyükelçi Yalçın, bu sene Birleşik Krallık’tan Türkiye’ye 3 milyondan fazla turist beklendiğini sözlerine ekledi. BTKD’nin çalışmalarını yakından izlediklerini de kaydeden Büyükelçi, 20 yıllık başarılı bir geçmişe sahip derneği ve yöneticilerini kutladı. BTKD Başkanı Hassan, derneğin Şubat 2002’de dönemin Londra Büyükelçisi merhum Korkmaz Haktanır’ın desteğiyle eşi Sefire Handan Haktanır’ın öncülüğünde kurulduğunu vurgulayarak Büyükelçi Yalçın ve eşi Sefire Gül Yalçın’ın ev sahipliğinde 18 Mayıs tarihinde BTKD’nin 20’nci yıl dönümü onuruna düzenleyecekleri davet için üyeler adına teşekkür etti. BTKD yöneticileri daha sonra Silahlı Kuvvetler ve Kara Ataşesi Albay Ömür Candar’ı makamında ziyaret ederek, derneğin çalışmaları hakkında bilgi verdiler. İngiltere Türk toplumunun sorunlarını dile getirdiler.

‘Birleşik Krallık’tan Türkiye’ye 3 milyon turist bekleniyor’

GÖRÜŞ ALIŞVERİŞİNDE BULUNDULAR
Dernek Başkanı ve Yönetim Kurulu üyeleri, Başkonsolos Bekir Utku Atahan ve eşi Büyükelçilik Müsteşarı Özge Demirkurt Atahan’ı konutlarında ziyaret ettiler. Derneğin, pandemi döneminde üyelerine çevrimiçi toplantılarla ulaşmaya çalıştığını, ayrıca halka açık olarak bazı toplantılar düzenledikleri bilgisini veren Başkan Hassan, iki yıl üst üste Başkonsolos Atahan’ın hamiliğinde gerçekleşen Dünya Kadınlar Günü etkinliği için verilen desteğe teşekkür etti. Pandemi döneminde Türk toplumu arasındaki kayıplar nedeniyle büyük üzüntü yaşandığını belirten Servet Hassan, bu acı ve yıpratıcı dönemi geride bırakmış olmayı dilediklerini ifade etti. BTKD heyeti, Başkonsolos ve eşine İngiltere’de Türk toplumunun yaşadığı bazı sorunları dile getirerek özellikle kadınlara ve çocuklara nasıl yardım edilebileceği konusunda görüş alışverişinde bulundu. Derneğin çalışmaları hakkında etraflıca bilgi alan Atahan çifti, Derneğin 20’nci yılını kutlayarak, nice başarılı yıllar dilediler. Dernek yöneticileri ayrıca Başkonsolos yardımcısı Işınsu Topçuoğlu’nu da ziyaret ederek, çalışmaları hakkında kısaca bilgi verdiler.

Haberin Devamı

‘Birleşik Krallık’tan Türkiye’ye 3 milyon turist bekleniyor’

‘Birleşik Krallık’tan Türkiye’ye 3 milyon turist bekleniyor’

BAKMADAN GEÇME!