GeriAvrupa Berlin Teknik Üniversitesi’nde Türk öğretmenlere veda töreni
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Berlin Teknik Üniversitesi’nde Türk öğretmenlere veda töreni

Berlin Teknik Üniversitesi’nde Türk öğretmenlere veda töreni

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından mesleki bilgilerini geliştirmek amacıyla gönderildikleri Berlin Teknik Üniversitesi’nde eğitimlerini tamamlayan Türk öğretmenler, okullarında görev yapmak üzere Türkiye’ye döndü. Öğretmenler için üniversitede veda töreni düzenlendi.

MİLLİ Eğitim Bakanlığı İstanbul, Ankara, Zonguldak, Manisa, Bitlis, Sivas, Eskişehir ve Kastamonu’daki meslek liselerinde görevli 10 öğretmeni mesleki bilgilerini geliştirmek amacıyla Prof. Dr. Şahin Albayrak’ın yönettiği Berlin Teknik Üniversitesi’ndeki kurslara göndermişti. Berlin Teknik Üniversitesi ile DAİ Araştırmalar Merkezi ve Türk Alman Bilişim Teknolojileri İleri Araştırmalar Merkezi’nin (GT-ARC) ortaklaşa düzenlediği kursları tamamlayan öğretmenler, sertifikalarını Prof. Dr. Şahin Albayrak ve Dr. Fikret Sivrikaya’nın elinden aldı. Berlin Teknik Üniversite’sinde öğretmenler için veda töreni de yapıldı.

Berlin Teknik Üniversitesi’nde Türk öğretmenlere veda töreni

İLK KEZ ÖĞRETMENLERE EĞİTİM VERDİK
Berlin Teknik Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Şahin Albayrak “Türkiye’nin değişik üniversitelerinde eğitim alan öğrencilere uzun zamandan beri yılın belirli dönemlerinde eğitim veriyoruz. Bilişim alanında eğitim alan öğrenciler bu alanda bilgilerini artırıp Türkiye’ye dönüyor. Bu yıl ilk kez Türkiye’deki öğretmenlere de eğitim vermeye başladık” dedi.

False