Bebeğini öldüren sevgilisine yardım etmişti! Savcı uzlaşmayı reddetti

Bebeğini öldüren sevgilisine yardım etmişti Savcı uzlaşmayı reddetti

İki yıl önce Köln/Bonn Havaalanında kendi kendine doğurup bebeğini öldüren anne ve garson sevgilisiyle ilgili dava devam ediyor. Savcı, garson sevgilinin yargılandığı ilk duruşmada savunma avukatlarının sunduğu uzlaşma talebini reddetti.

Haberin Devamı

OLAY, iki yıl önce Köln/Bonn Havaalanında yaşandı. Dokuz ay boyunca hamile olduğunu gizleyen 29 yaşındaki kadın, İspanya tatili dönüşü Köln/Bonn Havaalanının tuvaletinde doğum yaptı. Bebeğini orada öldüren cani anne, bir torbaya koyduğu cesedi 27 yaşındaki garson sevgilisine verdi. Sevgilisi de hiç soru sormadan yeni doğan bebeğin cesedini sırt çantasına koydu. Çok kan kaybeden kadın havaalanında yere yığılınca garson sevgili bu kez ilk yardım ekibini çağırdı. Hastaneye kaldırılan kadının doğum yaptığı anlaşılınca, doktorlar bebeğin bulunması için durumu polise bildirdi. Polis bir hafta sonra bebeğin cesedini garsonun yatağının altındaki torbada buldu.
Şimdi hem garson hem de cani anneyle ilgili dava devam ediyor. Sevgilisinin cinayetini ve yaptıklarını gizlemekle suçlanan garsonun avukatları, yargılandığı mahkemeye uzlaşma için başvurdu. Mahkeme hakimi de ilk duruşmada sanığın para cezasına çarptırılmasını savcıya önerdi. Ancak savcı, sanığın hapis cezasını alması gerektiğini belirterek savunma avukatından gelen uzlaşmayı reddetti. Bebeğini öldüren 29 yaşındaki kadının davası ise bir üst mahkemede devam ediyor.

Haberle ilgili daha fazlası: