‘Almanyalı Osmanlılar’ın liderine sınır dışı talebi

‘Almanyalı Osmanlılar’ın liderine sınır dışı talebi

Almanya’da yasaklanan ve boks kulübü altında faaliyet gösteren ‘Almanyalı Osmanlılar’ adlı çetenin hüküm giymiş liderinin, Türkiye’ye sınır dışı edilmesi isteniyor.

Haberin Devamı

Deutsche Welle Türkçe’nin haberine göre, Baden-Württemberg iç istihbarat biriminin başkanı Ralf Michelfelder, söz konusu kişinin cezasını tamamladıktan sonra Türkiye’ye geri gönderilmesini talep etti. Alman ZDF Frontal 21 ve Neuen Zürcher Zeitung am Sonntag’a demeç veren Michelfelder, “Suçluları ve özellikle de böyle ağır suçluları daha fazla Almanya’da tutmamak gerekiyor” dedi. Eyaletin Anayasayı Koruma Teşkilatı’nın bu yöndeki bir uygulamasından, çetenin kendisini ‘dünya genel başkanı yardımcısı’ diye tanıtan bir üyesi ile ‘Stuttgart kenti lideri’ olan başka bir üyesinin daha etkileneceği belirtildi.
Ralf Michelfelder, boks kulübü adı altında faaliyet gösteren çetenin yasaklanması kapsamında yürütülen baskınlarda, çetenin sakladığı silah mühimmatının ancak küçük bir kısmına ulaşıldığını belirterek, “Ancak mermiler ve kovanlar bulduk. Böylece silahları olduğunu ve onları kullandıklarını biliyoruz. Bu silahlar bir yerde olmalı” dedi.

SEEHOFER YASAKLAMIŞTI
Almanyalı Osmanlılar geçen temmuz ayında İçişleri Bakanı Horst Seehofer tarafından yasaklanmıştı. Stuttgarter Nachrichten gazetesi, ZDF televizyonu ve NNZ am Sonntag’ın ortak haberlerinde çetenin yönetici kadrosunun komşu ülkelere kaçtığı, İsviçre, Avusturya, Hollanda ve Danimarka’nın sınır kentlerinden Almanya’daki çete üyeleriyle bağlantıda oldukları belirtilmişti.
‘Almanyalı Osmanlılar’ın en yoğun faaliyette olduğu eyalet Baden Württemberg. Çete üyeleri cinayet, kasten adam öldürmek, ağır yaralama, şantaj, fuhuş, silah ve uyuşturucu ticareti gibi birçok suçlamayla yargılanıyor.

Haberin Devamı

 

 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

Son 24 saatte ne oldu? (28.11.2018)