GeriAvrupa Almanya’da tehlikeli yükseliş: Bir günde 1000 arttı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Almanya’da tehlikeli yükseliş: Bir günde 1000 arttı

Almanya’da tehlikeli yükseliş: Bir günde 1000 arttı
Abone Olgoogle-news

Almanya’da korona vakaları bir günde 1000 artarak, nisan ayından beri en yüksek sayı olan 5 bin 132’ye ulaştı. 10’larda seyreden ölü sayısı bir anda 43’e yükseldi. Yoğun bakımda yatanların sayısı da artışa geçti.

ALMANYA korona vakalarında hızla mart ayındaki sayılara dönüyor. Sağlık İdareleri Robert Koch Enstitüsü’ne bir günde 5 bin 132 yeni vaka bildirdi. Bir gün önceki rakama göre yeni vaka sayısı 1000 civarında arttı. Bir günlük can kaybı ise 10’lu rakamlardan birden 43’e yükseldi. Toplam can kaybı 9 bin 677’ye ulaştı. Aktif hasta sayısı da artmaya devam ediyor. 43 bin civarında aktif hasta var. Yoğun bakımda tedavi görenlerin sayısı geçen hafta 450 civarındaydı. Bu sayı şimdi 618’e ulaştı. Bunların 319’u solunum cihazında. Robert Koch Enstitüsü verilerine göre yoğun bakımda tedavi görenlerin yüzde 24’ü öldü. Almanya’da toplam 30 bin 300 yoğun bakım yatağı bulunuyor ve bunun 9 bin 300’ü boş.

OKULDA MASKE
Almanya’da riskli bölge sayısı da her gün artıyor. Riskli kent kapsamındaki Stuttgart belediyesi 6 yaşından büyükler için şehirde kamusal alanlarda maske mecburiyeti getirdi. Kentte görev yapan öğretmenler de derste ve öğretmenler odasında maske takmak zorunda. 5’inci sınıftan itibaren öğrenciler için derste maske zorunlu. Riskli kent Münih’te de kentin merkezi yerlerinde açık alanlarda maske mecburiyeti var.

 

 

 

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle