GeriAvrupa Almanya ‘DarkMarket’i kapattı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Almanya ‘DarkMarket’i kapattı

Almanya ‘DarkMarket’i kapattı
Abone Olgoogle-news

Alman polisinden yapılan açıklamada, Oldenburg’da yürütülen operasyon neticesinde, Avustralya uyruklu bir kişi tarafından işletilen ve uyuşturucu, çalıntı kredi kartı verileri, kötü amaçlı yazılım satmak için kullanılan ‘dünyanın en büyük’ darknet piyasası olduğu aktarılan web sitesinin kapatıldığı aktarıldı.

OPERASYON kapsamında 34 yaşındaki bir Avustralya vatandaşı Almanya ile Danimarka sınırında gözaltına alındı, Moldova ve Ukrayna’da bulunan sitenin 20’den fazla sunucusuna el konuldu. Savcılar, ‘DarkMarket’ adlı sitenin dünya çapında uyuşturucu, sahte para, çalınan kredi kartı verileri, anonim SIM kartlar ve kötü amaçlı yazılımların ticaretinin yapıldığı 500 bin kullanıcısı olduğunu, el konulan verilerin yaklaşık 140 milyon euro değerinde söyledi. DarkMarket, 2008 yılında ABD Federal Araştırma Bürosu (FBI) tarafından kapatıldığından beri bu isim altında çalışan ikinci platform olarak biliniyor.
Dark web, internet üzerinde yalnızca özel yazılımlarla erişilebilen ve şifreyle girilen ağlarda barındırılan anonim suç faaliyetleri için geniş fırsatlar sunan kamuya kapalı bir ağdır.

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle