GeriAvrupa Alman ordusundaki aşırı sağcıyı kız arkadaşı ele vermiş
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Alman ordusundaki aşırı sağcıyı kız arkadaşı ele vermiş

Alman ordusundaki aşırı sağcıyı kız arkadaşı ele vermiş

Almanya’da önceki gün 20 yaşındaki kardeşi ve 60 yaşındaki babasıyla birlikte tutuklanan Alman ordusundaki aşırı sağcı askerin “Güç nasıl ele geçirilir” başlığı altına manifesto yazdığı ortaya çıktı.

SPIEGEL dergisinin haberine göre, Alman ordusundaki aşırı sağ yapılanmanın giderek büyüyen bir tehlike haline geldiğini gösteren olay, 21 yaşındaki zanlı asker Tim F.’nin kız arkadaşıyla tartışması üzerine ortaya çıktı. Dergi, zanlının kız arkadaşına karşı şiddet kullanmasının ardından kız arkadaşının polisi arayarak ihbarda bulunduğu yazdı. Tim F.’nin kardeşi ve babasıyla birlikte cephaneliği bulunduğunu söyleyen kız arkadaşı zanlının her zaman yanında bir tabanca taşıdığını da bildirdi.

BASKIN YAPILDI
Polis bunun üzerine baskın gerçekleştirdi. Baskında mühimmatın yanı sıra çok sayıda aşırı sağcı doküman ve el ilanları bulundu. Ayrıca cep telefonlarında aşırı sağcı chat grubundaki yazışmaları ortaya çıkarıldı. Tim F. adlı aşırı sağcı askerin evinde ve depo olarak kullandığı bir binada yapılan aramada aralarında el bombası ve diğer patlayıcı maddelerin de bulunduğu çok sayıda mühimmat ele geçirilmişti.

False