AHMET HAKAN’la Bahar Buluşması

AHMET HAKAN’la Bahar Buluşması

Hürriyet’in Almanya tesislerinde düzenlenen Bahar Buluşması toplantısına katılan Ahmet Hakan, güncel olayları değerlendirdi, konukların sorularını yanıtladı.

Haberin Devamı

Hürriyet Gazetesi, Frankfurt yakınlarındaki Mörfelden Walldorf’taki tesislerinde “Bahar Buluşması” adı altında bir toplantı düzenledi. Bahar Buluşması'nın konuğu, köşe yazıları, CNN Türk ekranından yayınlanan Tarafsız Bölge programı ve attığı tweetlerle tanınan Hürriyet Gazetesi yazarı Ahmet Hakan oldu.

Toplantıya Frankfurt ve civarından Türk işadamları, sivil toplum temsilcileri ve eyalet parlamentosu milletvekili davetliler katıldı.

Doğan Medya İnternational Genel Müdürü Sevda Boduroğlu, bu tür toplantıları Almanya'da başka kentlere de taşımayı planladıklarını söyledi.

AHMET HAKAN’la Bahar Buluşması


Toplantının başlangıcında bir sunum yapan Hürriyet Avrupa Satış Direktörü Dr. Halil Dölek, Hürriyet gazetesi ve haber sitesinin, Almanya'daki yüksek erişimiyle ilgili bilgiler aktardı. Hürriyet’in Almanya’nın en çok satan Türk gazetesi konumunu yıllardır koruduğunu vurgulayan Dr. Dölek, GfK Araştırma Şirketi’nin Almanya’da yaşayan Türkler arasında yaptığı araştırma ile ilgili verilere yer verdi. Hürriyet’in marka değerinin çok yüksek olduğunu ve Almanya’da yaşayan Türkler’in tamamına yakını tarafından tanındığını dile getiren Dr. Dölek, Hürriyet Gazetesi ve hürriyet.com.tr sitesinin, sadece Almanya’da 715 bin vatandaşımıza haber taşıdığını vurguladı.

AHMET HAKAN’la Bahar Buluşması


Büyük ilgi gören toplantıda, Hürriyet Avrupa Haber Koordinatörü ve Berlin Temsilcisi Celal Özcan’ın sorularını yanıtlayan Ahmet Hakan, Türkiye’deki son gelişmeleri, Çözüm Süreci’ni, Başkanlık Sistemi tartışmalarını ve seçim atmosferini değerlendirdi. Toplantıya katılanlar, 2.5 saate yakın süren söyleşiyi ilgiyle izledi.

AHMET HAKAN’la Bahar Buluşması


Hessen Eyalet Parlamentosu’ndan Yeşiller Milletvekili Mürvet Öztürk, SPD milletvekili Turgut Yüksel, Hessen Türk Toplumu Başkanı Atila Karabörklü, üyelerinden Dr. Tayfun Çilingir, DİTİB Başkanı Fuat Kurt, Türk Öğretmen Dernekleri Federasyonu Başkanı Yücel Tuna başta olmak üzere, toplantıyı izleyenler Ahmet Hakan’ı soru yağmuruna tuttu.

Tüm soruları tek tek yanıtlayan Hakan, Türkiye’nin geleceği ile ilgili iyimser bir tablo çizerek, "Frankfurt’a geldiğim ve sizleri tanıdığım için çok mutlu oldum. Burada her görüşten katılımcılar var, ancak çok olgun, demokratik bir tartışma ortamında karşılıklı görüş alışverişinde bulunduk. Önümüzdeki seçimlerin hepimiz için hayırlı olmasını diliyorum“ dedi.

AHMET HAKAN’la Bahar Buluşması