‘Adanış Kutsal Kavga’, Avrupa izleyicisi ile buluştu

‘Adanış Kutsal Kavga’, Avrupa izleyicisi ile buluştu

Türkiye’de martta vizyona giren aksiyon filmi ‘Adanış Kutsal Kavga’, dün Avrupalı izleyicisi ile buluştu.

Haberin Devamı

ALMANYA’da perşembe günü birçok Cinemaxx sinemalarında gösterime giren ‘Adanış Kutsal Kavga’nın, Avrupalı Türkler tarafından
yoğun ilgi görmesi bekleniyor. Essen Cinemaxx’ın 6 numaralı salonunda 19.45 ile 22.50 saatleri arası iki ayrı gösterimi olan filmin, 19.45 gösterimine vatandaşlar ilgi gösterdi. Filmin Almanya koordinatörü Yavuz Selim Kurt’un davetlisi olarak Essen Cinemaxx’taki saat 19.45 gösterimini izlemek için sinemaya gelen Türkiye Cumhuriyeti Essen Başkonsolosu Sezai Tolga Şimşir, filmi 6 numaralı salonda vatandaşlarla birlikte izledi.

‘Adanış Kutsal Kavga’, Avrupa izleyicisi ile buluştu


‘GÖZDE BİR SİNEMADA OLMASINI ÖNEMSİYORUZ’
Sinema salonunda konuşma yapan Essen Başkonsolusu Sezai Tolga Şimşir, “Kısa bir süre önce gösterime giren, Kültür ve Turizm Bakanlığımız’ın desteğiyle çekilen filmin, Türk toplumunun yoğun olarak yaşadığı Kuzey Ren Vestfalya eyaletinde başkonsolosluğumuz görev bölgesinde Essen şehrinin gözde bir sinemasında gösterime girmesini, önemsiyoruz. ‘Adanış Kutsal Kavga’nın Almanya koordinatörü Yavuz Selim Kurt’un daveti üzerine, memnuniyetle ben de icabet ettim. Başkonsolos olmak dışında ben de burada yaşayan bir Türk vatandaşıyım. Onun için de Türkiye’de vizyona giren bir Türk filmini, burada vatandaşlarımızla birlikte izlemek, benim için de ayrı bir onur ve mutluluk. Yavuz Selim Kurt’a daveti için şükranlarımı sunuyorum. Filmin yapımında emeği geçen tüm ekibe tebriklerimi iletiyorum. Umut ediyorum ki, insanımız da gurbette memleket hasretiyle bu tip değerli, güzide, kültürümüzü ve tarihimizi tanıtan filmlerle bir nebze de olsa moral bulacaktır, memleket hasretini azaltacaktır” dedi.
‘Adanış Kutsal Kavga’, Avrupa izleyicisi ile buluştu
‘SİNEMA SALONLARINI DOLDURACAĞINA İNANIYORUM’
Almanya koordinatörü Yavuz Selim Kurt ise, “Avrupa’da yaşayan ve milli manevi değerlere sahip çıkan, destek olan Türk toplumunun yüksek kaliteli bir film olan ‘Adanış Kutsal Kavga’ya, sinema salonlarını doldurarak gerekli ilgiyi göstereceğine inanıyorum. Filmin, Avrupa’da daha fazla yani hak ettiği ilgiyi göreceğinden çok umutluyum. Böylesine anlamlı ve önemli bir filmin Avrupa’daki vatandaşlarımız tarafından izlenebilmesi için, yapılan çalışmalarda yer aldığım için de mutlu olduğumu söylemeliyim” diye konuştu.
‘Adanış Kutsal Kavga’, Avrupa izleyicisi ile buluştu

Haberin Devamı

BUGÜN AVUSTURYA’DA DA GÖSTERİME GİRİYOR
Yönetmenliğini Emir Khalilzadeh, seneryasunu Baki İlhan’ın yazdığı Feyz Film Prodüksiyon filmi olan ‘Adanış Kutsal Kavga’nın başrollerini, Esra Bilgiç, İsmail Filiz, ve Baki İlhan paylaşıyor. ‘Adanış Kutsal Kavga’, Almanya’nın ardından bugün de Avusturya’da gösterime giriyor.